Philips SHE3595WT Kulak İçi Kulaklık

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere incelediğim 1 adet kampanya 1 adette donanım hakkında bir takım düşüncelerimi aktaracağım. Turkcell’in Sarı Kutu kampanyasına duymayanımız yoktur diye tahmin ediyorum. Ben bir Turkcell hat sahibi olmasam da babam ve annem Turkcell kullanıcıları. Babamın cep telefonuna gelen bir mesaj ile bende bu sarı kutu ile ilgilenmeye başladım. Şimdi aklınıza ne alaka gibi bir soru gelebilir. Sarı kutu üzerinde bir çok hediye olduğunu ve bu hediyeleri sarı kutuda biriken puanlar ile alındığını bildiğimden ve babamın neredeyse Turkcell’in ilk zamanlarından itibaren bir kullanıcısı olduğundan bu kutuda oldukça fazla puan biriktiğini tahmin ediyordum.

Daha fazla sıkmadan ana konuya giriş yapayım. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra anne ve babamın hatlarının üzerine 5000 puan olduğunu gördüm. Tabi bu puanlar benim için çok mantıklı hediyeler anlamına gelmiyordu. Zira üst düzey hediyeler 10.000 puandan başlıyordu. Neyse bende her bir hattan Philips She3595wt markalı kulaklıklardan sipariş verdim. Siparişimi 30 Kasım 2014’te verdim ve ürünler 2 Aralık 2014’te elime ulaştı.

Kulaklıkların sadece birini inceleme fırsatım oldu. Bu incelemeyi de farklı cihazlar üzerinde farklı test süreçlerinde yaptım. İlk testi mikrofonlu bir kulaklık olması sebebiyle Motorola Moto G cihazım üzerinde telefon görüşmesi yapmak amacıyla kullandım. Sesler gayet netti ve gürültülü ortamlarda gürültü engellemesi oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Bir sonraki testi ise Sony Walkman NWZ-B183 model mp3 çalarım üzerinde gerçekleştirdim. Cep telefonu ile çok fazla müzik dinlemeyi sevmediğimden bu mp3 çaları satın almıştım. Oldukça başarılı bir ürün olduğunu anti parantez ile belirterek kulaklığın bu cihaz üzerinden gelen bassları oldukça iyi bir şekilde ilettiğini söylemek isterim. Gayet net, temiz bir ses vermesi ile birlikte, şarkının içindeki farklı enstrümanların seslerini çok rahat ayırt edebiliyorsunuz. Ayrıca oldukça iyi gürültü engellediğini bir kez daha söylemeden edemeyeceğim.

Son testimi ise kullandığım dizüstü bilgisayarımda müzik, dizi(video) ve oyun testleri üzerinde yaptım. Bu kadar farklı platformlar üzerinde test etmemin sebebi tamamen her ortama ayak uydurup uyduramayacağının sonucunu öğrenmek içindi. Açıkçası memnun olduğumu belirtmek istiyorum. Müziklerde tarayıcı üzerinden dinlediğimiz müziklerde, yayın yapan servisin ayarlarına göre oldukça başarılı işler ortaya koyabiliyor. Medya oynatıcı üzerinde yaptığımız ekolayzır özelleştirmeleri ile kulaklıktan maksimum faydayı sağlayabiliyoruz.

Dizi izleme işleminde ise diziyi izlediğimiz platform ve dizinin çözünürlüğü ile doğru orantılı olarak ses kalitesi artıp azalmakta. Çözünürlükle ne alakası var sesin dediğinizi duyar gibiyim ama 360 piksel çözünürlükte izlediğim bir diziyi 1080 piksel olarak izlediğimde ses doygunluğunun, kalitesinin ve aradaki piksel farklılığının kattığı ses temizliğinin oldukça iyi anlamda farklı olduğunu gördüm.

Son olarak yaptığım oyun testlerinden bahsetmek istiyorum. Sırasıyla Sniper Elite III, Call Of Duty Advanced Warfare ve GTA IV oynadım. Oynadığım oyunların hemen hepsinde çevredeki sesleri çok rahat ayırt edebildiğimi belirtmek isterim. Özellikle Sniper Elite III’te asıl amaç gizlilik olduğunu göze aldığımızda etraftaki sesler oldukça net ve ayırt edilebilir bir şekilde geliyordu.

Yaptığım bu incelemenin tamamını kullanıcı gözünden yaptığımı belirtmek isterim. Kutu içeriğinden standart olan garanti belgesi vb. kağıtlar , 2 çift ayrı + 1 çift üzerinde olmak üzere toplamda 3 çift kulak şapkası çıkıyor. Ürünün Turkcell Mağaza’daki fiyatı 39.90 TL olarak belirlenmiş. Ben 50 TL’lik hediye çekiyle ve ücretsiz kargo ile bu ürüne tamamen bedava sahip oldum.

Not:Ürünlerin fotoğraflarını Motorola Moto G ile çektim.
Not:Daha fazla resim için http://blog.furkanpolat.com.tr/philips-she3595wt-kulak-ici-kulaklik-incelemesi/

BeğenFavori PaylaşYorum yap