WD My Cloud EX4 İncelemesi

WD'nin ev kullanıcılarını da düşünerek tasarladığı NAS cihazını inceliyoruz. EX4, dört adet diski içinde barındırabiliyor. Kullanıcı arayüzü, uzman olmayanların bile kolay kurulum yapabilmesini sağlıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 143
 • ozgurcaliskaner @ozgurcaliskaner

  1.5.21 nolu yeni firmware çıktı. Shellshock açığını kapatıyor. Birçok bug da giderilmiş. Yükledikten sonra transmission uygulaması da güncelleme aldı.

 • cavusabidin @cavusabidin

  Levent Bey Merhaba;

  WD My Cloud EX4 16 tb var bende, Amerikadan getirttim ancak nedense istediğim gibi kullanamadığımı hissediyorum. Özellikle iPhone telefonumla çektiğim fotoğraf ve videoların akşam eve gittiğimde telefonum aynı wi-fi ağına bağlandığında Nas cihazımda belirlediğim klasöre fotoğraf-video çekim tarihlerine göre otomatik yüklensin. Belki çok şey istiyorum ancak aşağıda göreceğiniz metin son zamanlarda mail adresime her iki günde bir geliyor. Ben girip arayüzden kontrol ettiğimde böyle bir güncelleme filan bulamadım. Bu mailden sonra zaten aklıma bu geldi. Dropbox uygulaması bi şekilde sanırım bu istediğimi yapıyor ama nasıl ?
  Bu konuda bana yol gösterebilir misiniz acaba ? Nas'a yüklenen fotoğraflar telefondan da silinmeli tabii, bunu da yapaliyor mu acaba ?

  Mailde gelen mesaj ;

  WDMyCloudEX4 konumunda aşağıdaki olaylar oluşturuldu.

  Olay başlığı:Uygulama Güncellemesi Mevcut

  Olay açıklaması:Dropbox uygulama güncellemesi var. Lütfen güncelleyin.

  Önem düzeyi:warning

  Olay kodu:1501

 • TTuzcu @dost_club

  @Gamsizm @leventp Bir Ups almak istiyorum. ve bir sorum var; WDEX4100 Nasımı UPS deki USB Bağlantısını kullanarak Elektirik kesildiğinde otomatik kapatmak mümkünmü? Network destekli UPS pahalı daha uygun bir UPS ile bu otomatik kapatma yapmak mümkün değilmi?
  Forumda konu açtım https://forum.donanimhaber.com/m_120403564/tm.htm#120403564

 • Serkan Açıkgöz @srknacikgoz

  Güzel bir cihaz. Bu cihazda depo alanı dolduğunda eski verileri silerek yedeklemeye devam edebiliyor mu.