Bilişim -Yazılım ile ilgili filmler :

Wikileaks : Beşinci Kuvvet
Hackers
Revolution OS
Silikon Vadisi
Firewall
TPB AFK
Matrix
Æon Flux
The Social Network
Takedown
Underground: The Julian Assange Story
Pirates of Silicon Valley
Aldatma Sanatı

#FilmÖnerisi Sürekli Güncellenecek 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cs 1.6 veya herhangi bir versiyonunu internet üzerinden yada hamachiden nasıl oynayabilirim. Ardaşlarla oynamaya çalıştık beceremedikte anlayan varsa yardımcı olabilirmi acaba ? Teamwiewer üzerinden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

speedguide.net

#ADSL #ADSL2+ #VDSL2 HATTIN KALDIRDIĞI MAKSİMUM HIZI ÖLÇME
( http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php )
Günümüzde bir çok kişi aldığı internet hızından özellikle satın alınan paketin vaatlerini karşılamamasından şikayetçi. Bunların en büyük sebeplerinden birisi #hatzayıflaması .

Servis sağlayıcınızın kurduğu şebekenin yeri ile modeminizin arasındaki mesafe ne kadar uzarsa hattınızdaki zayıflama da buna bağlı olarak artıyor. Hatta hat zayıflaması bir yerden sonra internet bağlantısında kopmalar başlıyor. Kopmaların etkisi de zayıflamanın büyüklüğüne bağlı olarak artıyor. Bu kopmalar çok kısa olduğunda genelde hissetmezsiniz. 5-10 saniyeyi geçen kopmalar başladığında şikayetçi olmaya başlarsınız. Bu rakamlar dakikalara kadar ulaşabilir.

Bu kopmaları yaşamamak için kullandığımız bant genişliğinin hattımızın kaldırdığı değeri geçmemesi mümkünse yaklaşmaması gerekiyor. Bu sorunu aşmanın çözümü ise bant genişliğini yani internet hızını , servis sağlayıcısını arayarak sınırlandırmasını talep etmek.

-----Örnek Kullanım Senaryosu-----
1. Modem arayüzüne ulaşmak için web tarayıcısına 192.168.1.1 değeri girilir.
2. Karşımıza çıkan kullanıcı adı ve şifre kısmı girilerek modem arayüzüne ulaşılır.
3. Ayarlar kısmından aşağıdaki değerlere benzeyen sayfa bulunur ve Line Attenuation Download değeri öğrenilir. (Yazan verilerin sırası ve isimleri modemden modeme değişebilir. )
>>Modulation : ADSL2+
Line Attenuation Up : 3.0
>>Line Attenuation Down : 1.0
Data Rate Up : 797
Data Rate Down : 8192
4. Öğrenilen değer http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php adresindeki hesap makinesinde bulunan #Downstream #Attenuation değerine yazılır ardından " #Calculate " tuşuna basılır.
5. Kullanılan bağlantı çeşidine uygun değer baz alınır.
6. Şikayet varsa müşteri hizmetlerine şikayet edilir.
***Buradaki en önemli husus bu değeri servis sağlayıcının gönlüne bırakmayın. Değeri hesaplayıp bu değer doğrultusunda talepte bulunun. Yoksa örnek vermek gerekirse 8mbit hattım kaldırmıyor diye ararsınız , hattınız 6 mbit kaldırıyor olsa bile size 3-5 verip geçme ihtimalleri çok yüksek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap