Paylaş Paylaş

Soru-Cevap Canlı Yayını #27

Bu canlı yayında editörlerimizden Umut Koçak, soru-cevap etkinliğinin yeni bölümünde sizlerden gelen soruları cevaplıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Jpage @jpage

  Teşekkürler Umut hocam yayın için. TS çekirdek kitlesi ile o saatte iletişime geçmeyi uygun gördüğünüzü söylemişsiniz. Fakat ben de çekirdek kitleyim ama o saat ne yazık ki çok geç 😀 Hatta TS'nin 21-22 sohbet yayınları bile geç geliyor benim iş düzenime göre. Öğle arası saatleri olsa daha uygun aslında. Konsolüssü öyle bir format tutturdu mesela onları öğle arası canlı izliyorum. TS yayınlarını genelde banddan takip ediyorım. Teşekkürler tekrar.

 • kirazerik @kirazerik

  Bu soru cevaplara bir konsept verilsin. Editör de hazırlansın sorusu olanlar da. Çok bilgi kaybı oluyor. Sonradan neden izleyeyim. Ne olduğunu bilmiyorum. konu belli olursa millet de sorusu varsa hazırlanır. Veya birden fazla konu olsun ama konuya göre parçalanarak atılsın videolar. Bugüne kadar bir tane bile soru cevap videosu izlemedim. Başlıksız soru cevaplar kahve muhabbeti gibi geliyor bana. @gamsizm

  • Umut Koçak @umtk

   Görüşleriniz için teşekkür ederim elimden geleni yapmaya gayret göstereceğim.

  • greench @greench

   Ben de destekliyorum bu görüşü. Hatta söyle bir format da olabilir. Atıyorum gelecek hafta salı günü soru cevap yayını olacak. Salı günü kapanacak bir post altında sorular toplanır. Yayın sırasında belli bir düzen içinde yanıtlanır. Yayın sırasında gelecek sorular da en son ayrı bir başlık altında yanıtlanır.

  • kirazerik @kirazerik

   @umtk yok siz zaten elinizden geleni yapıyorsunuz. Ama ürün alacak biri modelleri incelemeden önce sizin soru cevabınızı izler genel olarak modelleri nelere dikkat etmesi gerektiğini öğrenir. Çok uzattım esasında telefon önerileri konspetiniz gibi telefon alacak kişiler ona bakıyor ayrı modellere bakmadan.

 • mRaLi @mrali

  Umut kardeş ilk çıktığın zamanlarda seni ekran karşısına yakıştıramayanlardan biri de benim. gerçi o zamanlar sen de çok çiğdin, hamdın piştin oldun, fakat levent hocanın sana bir tür ambargo uyguladığını düşünüyorum. sizi hiç yan yana ya da herhangi bir sohbet ortamında beraber görmedik . telefonlar bana gelmiyor diye de sitem etmişsin. sen kendini geliştir. seni hardware plus a transfer ederiz orada eleman eksikliği var zaten. kolaygelsin

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Umut LP'ye sunuculuk yapamaz. LP'yi de sunucu yapmıyoruz. İnsanlar ekranda onu görünce sadece LP konuşsun istiyor. Ya da o beklenti ile izliyor. Sunuculuk sessiz kalmayı gerektiren bir iş. Arada ufak yönlendirmeler yapılacak o kadar. Umut konuşmacı. Konusunu hazırlar anlatır. Karşısındaki de soru sorar ya da yönlendirir. LP'yi bu iş için karşısına koyarsanız Umut'u yakarsınız. Anlatacaklarını da anlatamaz. Sohbetin ritmi başka bir şey. Sadece konuyu bilmekle olmuyor. Yasin ve Umut videolarına bakın ikisi de çok bilgili ama videolar akmıyor. Halbuki bizim Twitch'lerde aynı ikili ortada bir sunucu olduğunda rekor izleniyor.

   Telefon işine bu sene ara verdik. Özellikle fotoğraf konusunda sahada olmayı gerektiriyor. Stüdyo imkanı da yok. Ben Umut'un telefonun kargosunu alıp vermek için bile dışarı çıkmasını istemiyorum. Evde çekilen videonun da kalitesi stüdyo gibi olamadığından yine Umut'a zarar. Sohbetler idare ediliyor ama incelemeler çok sırıtıyor. Dolayısıyla Umut dahil dışardan destek aldığımız kimseyle bu korona sürecinde çalışmıyoruz. Umut'u kurtaran şey evden yayın yapması oldu. Yoksa hiç göremeyecektik.

  • Jpage @jpage

   @gamsizm Ben LP yayinda oldugu zaman sadece onu dinlemek isteyenlerin cogunlukta oldugunu sanmiyorum. Aksine cogu insan bence TS'nin ilk zamanlarinda ki gibi karsilikli sohbet tadinda videolarin gelmesini istiyor. Son zaman ki videolarda ise videoda LP varsa o konusur seklinde oldu 😀

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @jpage Karşılıklı fiziksel sohbet hastalık tehlikesi bitince zaten o şu an tartışmaya açık bir konu değil.

  • Jpage @jpage

   @gamsizm Yok hocam aslinda ben tabii ki fiziksel karsilikli degil de uzaktan karsilikli konusmak demek istedim. Yani sunucunun olmadigi ve iki tarafin da konusmaci oldugu karsilikli konusmali yayin seklinde. Demek istedigim ekranda LP olunca aslinda sizin dediginizin aksine sadece o konussun istemiyoruz. En azindan ben boyle bir cogunlugunun oldugunu dusunuyorum.

  • Serkand Demiroglu @srkndmrgl

   @mrali kardeş umutk bence burada iyi.hwp yi bende takip ediyorum onlarin durusu biraz farkli buraya gore.kendine has bir kaç incelemeri var..belki bir gun umut kendi kanalini kurar..denk geldiğim yayinlari izliyorum...

  • mRaLi @mrali

   @gamsizm Murat kardeşim, senin iyi niyetini ve bu kanalı ayakta tutma çabanı takdir ile karşılıyorum. Haklısın bir çok insan LP'yi beğendiği için izliyor bu kanalı. Ben de bilgisini ve tarzını beğeniyorum. ancak şu da bir gerçek ki bu kanalı da yıkarsa LP'nin egosu yıkacak. tamamen ona teslim olmuş bir haliniz var. sen bile yıllardır burada olmana ve kuruculardan olmana rağmen onun karşısında "aman LP'yi kızdırmayayım" tavrındasın. Farkındayım girdiğim konular hassas ama bu konuları bugünden masaya yatıramazsanız, yarın yatıracak bir masa da bulamayabilirsiniz. selamlar sevgiler.

  • mRaLi @mrali

   @srkndmrgl Zaten ben de sitem olsun diye söyledim transfer işini, hwp'de de buradaki LP dominasyonunun iz düşümü olarak, kimseyi konuşturmayıp her konuyu çok bilen uzun saçlı patron var. umut kardeş yerinde kalsın ama fırsat tanınsın istiyorum.

  • Serkand Demiroglu @srkndmrgl

   @mrali enginar gibi olur kendi kanalini acar