Yukko incelemesi (Deneyimler vs.)

Yukko üzerinden 17.10.2018 tarihinde, saat 09'da bir ucu Type C, bir ucu Type A olan USB bellek siparişi verdim. 22.10.2018 tarihinde 17:31'de, ben bu deneyimleri yazarken ürün hala elime ulaşmadı.

 

Aşağıdaki resimden de anlaşılacağı üzere 19'unda, 20'sinde bugün 22'sinde toplam 6 defa aradım ve 17'sinde diğer sitelerden verdiğim tüm siparişlerimin elime ulaştığını bildirdim. Bugün çalıştıkları Yurtiçi Kargo'yu ve ilgili şubeyi aradım sanki benim görevimmiş gibi. "Belge ve fatura düzenlenmiş ama ürünü gönderici bize göndermemiş, gönderici ile iletişime geçin" dedikten sonra 2-3 defa daha iletişime geçtim. Hepsin de depo ile iletişime geçilip, bana haber verilecekti. Tabii ki aranmadım. En son telefon edişimde de kadın iyice sinirlendiğimi anlayıp ya da telefon etmelerimi sistem üzerinde görüp hatta bekletip de birilerini aradı. Ürün kargo şirketine teslim edilmiş, ben de o sırada kadının sözünü kesip "hanımefendi dönüş yapacaktınız yapmadnız, kendi görevim gibi çalıştığınız şubeyi ben aradım, belge düzenlenmiş ama ürün gönderilmemiş dediler" dedim, paketin kaybolduğunu söyledi . Çözüm olarak da ürünü yeniden yollayacaklarını söylediler ama ürünün tedariği de bir gün daha sürecekmiş. Bugün Pazartesi, Çarşamba ya da Perşembe anca ürün yollanmış olacak ki ben de şehir dışına çıkacağım için farklı bir adrese gönderilmesini talep ettim. Bakalım ne olacak.

 

Tabii ki -neredeyse tüm Türk şirketleri gibi- önce paranız sizden çıkar ve geri kalan tüm işler için sizin koşmanız gerekir. Alım gücümüzün düşüklüğü ve şirketlerimizin genel olarak kalitesizliği beni cidden çok üzüyor.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orkun @orkkoc

    İndirim var doye d&r'dan sipariş verdim geç geleceğini tahmin ediyordum a.a 10 gündür hiç hareket olmamasi da sinir bozucu açıkçası.

  • abdullahazad @abdullahazad

    bankadan harcama itiraz formu gönder. sen uğraşacağına onlar uğraşsın.

  • Kenan @72pinedoram

    Yukkodan birkaç ay önce Adata ssd almıştım, sorun yaşamadım hızlı da ulaştı elime kargo. Zaten bu tarz firmalar bir problem çıktığında rengini belli ediyor. Bu devirde herhangi bir esnaf ile alışveriş yapmak için çelik gibi sinirlere sahip olmak lazım. Mal eline ulaştıysa ne ala yoksa uğraş dur. Birkaç gün önceye kadar elime ulaşmayan halının 3. taksidini ödüyordum.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler