Teknoseyir Plus

Bir yıldır kullandığım bu ürünle ilgili genel deneyimleri paylaşmak istiyorum arkadaşlar.

 

Ürün tanıtıldığında baya heyecanlanmıştım. Açıkça söylemek gerekirse zaman ilerledikçe vaatlere karşılık üründen aldığım performans beni pek memnun etmemeye başladı.

Canlı yayınlar ve çekilişler olacak denildi. Ama birkaç kere denendi gerisi gelmedi.

Yeni içerikler gelecek denildi ve gelen videolar güzel burada satıcının hakkını yememek lazım.

Site ilgili daha fazla beklenti içindeydim ama bir yıldan bu yana bir adım ileri gidilemedi.

Üründe videoları erken erişime açma imkanı var ama erken erişimde hız ne olursa olsun bende sürekli takılıyor. Dolmasını beklesem diyeceğim ama belli bir miktardan sonra nedense video kendini ön belleğe almaktan vazgeçiyor.

Vaatler yapılamayacak şeyler değildi ama "Bir şeyi yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz. İstemezseniz de bir bahane bulursunuz." diyerek inceleme son veriyorum.

Üzülerek söylemem gerekiyor ki ürünü kullanmaktan da vazgeçiyorum. Zaten içerikler güzel neden bedava olan bir şeye para vereyim ki?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • bunyamins @bunyamins

  Vaatler ile ilgili söylediklerinize katılıyorum fakat "Zaten içerikler güzel neden bedava olan bir şeye para vereyim ki?" sözüne takıldığım için bende yorumumu yapayım.

  Benim plus üye olmamın nedeni bedavaya verilen içeriklerin bedava oluşturulmaması, arkasında pek çok insanın emeğinin olması.

  Teknoseyir'i uzun süredir takip ediyorum, plus üyelikten önce aldığım bilgilerin, seyir keyfinin karşılığını keşke bir yolu olsa da ödeyebilsem diyordum. Özellikle Haftalık Gündem Değerlendirmesi ve Teknoloji ve Bilim Notları'ndan aldığım bilgiler 2-3 adet farklı aylık dergiden zor alınır (bugün Socrates dergisini aldım 20TL), ben bu emeği karşılıksız bırakmak istemiyordum bu sebeple plus üyelik çıkınca gerçekten memnun olmuştum ki hala da mutluyum.

  Bir adım ileri gitmedi sözüne de katılmıyorum, bu haksızlık gerçekten. Plus üyelikten sonra değişen çok şey oldu. Ama yukarı da da belirttiğim gibi vaatler konusunda canlı yayınlar, çekilişler, indirim kuponları vs bu konular zamanla unutuldu haklısın, bu vaatlere karşılık üye olanların "nerede bu çekilişler, nerede bu indirim kuponları" demelerine bir şey diyemem o konuda haklı olabilirler, ama ben açıkçası bu beklentiler için üye olmamıştım, benim için Teknoloji ve Bilim Notları ile Haftalık Gündem Değerlendirmesi de olsa verilen 10 lira mı 15 lira mı neyse onu fazlasıyla hak eder diye düşünüyorum kendi açımdan.

  Hatta şunu da belirteyim Teknoseyir videolarının büyük bir çoğunluğunu YouTube üzerinden seyrediyorum.

 • Equitatus @equitatus

  Söylediklerinde haklısın. Ben daha önce çok defa belirtiğim gibi bir kaşılık beklemeden destek amaçlı üyelik alıyorum. Ama bu yine de insanlarda kazıklanmış hissi oluşmasını engellemiyor. Bence artık birisinin çıkıp neden vaatler yerine getirilmiyor ve bundan sonra yerine getirilecek mi, bunu açıklaması gerekiyor. Yerine getirmeyecekseniz de söyleyin insanlar bilsin ve ona göre üye olsunlar. Son zamanlarda çok fazla kişiden bu sözleri duyar olduk.

 • Ramazan Derin @odessa-h-a

  bir beklentim olmadan aldım plusu sadece destek amaçlı ama canlı yayınlar devam etse çok güzel olur tabii.

 • Alican Kavrar @alicankavrar90

  plus üyelik ile ilgili gelişme yapılmasını bende istiyorum. Açıkçası indirim kuponlarını takip ettim devamı gelsin isterdim.
  Canlı yayınlara pek bağlanamadım sonrasında izledim. Plus ve plus olmayan arasında daha fazla fark olmasını ama plus almayanların da küsmesini istemem.

 • baran omacan @omacan

  Ben de açıkçası bir beklentim olmadan üye oldum 3 aylık. Geçen ay doldu, borçlarım sebebiyle 1 ay erteledim. Önümüzdeki ay yeniden üye olacağım, lakin dediklerinize katılıyorum söylenen artılardan yalnızca videoların erken yayınlanması var, e onda da haftalık gündem değerlendirmesi ve teknoloji ve bilim notlarını podcast olarak yolda ya da arabada dinliyorum. Orda da youtubedan girip beğenmeyebasıyorum ki destek olayım diye. Ama dediğiniz gibi üyelere bi kaç güzellik yapsalar fena olmaz .

 • Burag Kalaycıyan @winkl3

  Kemik kitle, şikayet etse de bir şekilde izlemeye, desteklemeye devam eder.Zaman zaman bu kitle azalır,artar orası ayrı mesele.Biz Teknoseyir'in geleceğini onlardan daha çok düşünüyoruz, ben böyle düşünüyorum.Hepsi bir şekilde bu mesleğe yıllarını vermiş kişiler ve görüyoruz birçok arkadaşı teknoloji şirketleri almayı tercih ediyor bu piyasadan.Neden ? Çünkü işleri teknolojiyi takip etmek olduğu için,yeni mezun bir arkadaştan daha tecrübeli oluyorlar ve istedikleri pozisyona direkt getirebiliyor bu camiadan aldığı birini.Yani yarın öbür gün Teknoseyir kapansa en azından danışmanlık yaparlar bir firmaya gidip,açıkta kalmazlar.Yani eğer Teknoseyir kapanırsa "naparız biz ?" korkusuyla bir şey yapmıyorlar ise yersiz bir düşünce olduğu kanaatindeyim.Tabi ki çok fazla masrafları vardır,sonuçta şirketler vergisi,ödenecek maaşlar,zaman zaman telif paraları belki gibi gibi birçok masrafları vardır belki.Ama aç kalmayacak kadar kazandıklarını düşünüyorum.Bunca yıldır zarar ediyor olsalardı devam etme ihtimalleri olmazdı zaten.Olay Plus olmak veya olmamak değil bence.Risk almaktan korktuklarını düşünüyorum ve yeniliğe fazla açık olmadıklarını düşünüyorum.Teknoloji yayıncılığı yapan insanların olaya bu kadar temkinli yaklaşmalarını anlayamıyorum.

 • Deniz Aksanoğlu @propvpoptactics

  Ben şahsen plusu destek olmak için alıyorum ek şeyler bahane

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler