Sandisk 16GB USB 3.0 Dual Drive USB Bellek (SDDD2-016G-G46)

Merhaba, bugün elime geçen yeni USB belleğimle alakalı birkaç şey yazmak istedim. Bu gibi basit şeyler uzun uzadıya inceleme yazmanın bir anlamı yok. Bu nedenle sadece en çok merak edilen şeylere, hız testlerine vs. değineceğim.

İlk olarak fiziksel yapısından bahsetmek istiyorum. Fotoğraflardan da anlaşılabileceği gibi oldukça ufak bir yapısı var. Tercih etmemin başlıca nedeni de buydu zaten. Çift taraflı USB girişine sahip. Yani hem bilgisayarınızda, hemde OTG destekli mobil cihazlarınızda kullanabiliyorsunuz.

Aktarım hızıyla alakalı söyleyecek çok sözüm yok. CrystalDiskMark testini bilgisayarımın USB 3.0 portuna bağlayarak yaptım. Ek olarak birde telefonuma Micro USB ile bağlayarak A1 SD Bench ile test ettim. Test sonuçları aşağıda. USB 2.0 ile test etmeye gerek duymadım. Zaten sonuçları az çok kestirebilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Daha önce yorumlarda da okuduğum gibi yüksek boyutlu veri aktarımı esnasında ve benchmark testleri yapılırken ısınma olduğunu farkettim. Açıkcası bellek zarar görmediği sürece benim için çok fazla önem arz etmiyor.

Ürünü Hepsiburada'dan aldım. Daha önceki alışverişimden kalan kuponla 11 lira civarına geldi. Fiyatı şuanda 21 lira. Merak edenler için buda adresi; http://www.hepsiburada.com/sandisk-16gb-usb-3-0-dual-drive-usb-bellek-sddd2-016g-g46-p-BD803088

#SANDISK #UsbBellek #flashbellek #tavsiye #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler