Samsung Odyssey G5(LS27CG510EUXUF) İlk İzlenimler

Bu bir incelemeden ziyade bir ilk izlemim gibi olacak. Kapsamlı incelemeler Rtings gibi sitelerde var zaten.

  • Ghosting: Var. Önceki Acer ED242QRAbidpx kadar değil ama yine de var. Bu fiyat düzeyinde daha az olmasını beklerdim.
  • Standı stabil değil. Ekrana dokununca 'dingildeme' dediğimiz hareketi yapıyor ama en azından monitörün konumu değişmiyor.
  • Parlaklık için 300 nit denmiş ancak önceki 250 nit olan monitörümden pek farkını hissetmedim. Belki de bu nit denen ölçü birimi arasındaki basamaklar beklediğim kadar büyük değil.
  • Küçük bir detay ancak fark ettiğim için yazayım belki birinin işine yarar. Arkadaki ses çıkışını kullanmak istemeyebilirsiniz çünkü oyuna girince ya da çözünürlüğü değiştirince bir an için ekran kararır ya, o anda ses de gidiyor sonra geri geliyor. Ama ses çıkışyla alakalı bunu dışında bir eksi görmedim. Aslına elin ucunda pratik olurdu ama bu yüzden kullanmayacağım.
  • Bahsedebileceğim bir artı olacak ışık sızması yok diyebilirim. Varsa da curved olan bir önceki modelin ışık sızmasına kıyasla benim gözüm seçemiyor.

Şimdilik gördüğüm eksiklikler bunlar. Artıları yok mu diyeceksiniz ama onlar zaten teknik özelliklerden görülebiliecek şeyler. Aklıma gelen başka şeyler olursa ekleme yaparım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler