iPad Mini Retina

Şuan teknoloji dünyasında hem iş hemde günlük kullanım hemde oyun vs. İçin alınabilecek en güzel ürün kişisel fikrimce ipad mini retina dır. 2 ay önce 128 gb modeli aldım ilk bir hafta elimden düşüremedim. 1 macbook ve 1 masaüstü pc var ancak ipad i aldım alalı yüzlerine bakmıyorum bile. Asıl alma amacım iş içindi. Bu konuda tecrübelerimi paylaşmak istedim.

-7.9 inç lik ekran ne küçük ne de büyük olmuş. Tabir-i caizse cuk oturmuş. Retina ekranlı oluşu bir önceki nesil ipad miniye göre çok bariz bir fark sunuyor. 2048 x 1536 çözünürlük ve inç başına 326 ppi piksel yoğunluğuna sahip. Çok net ve göz alıcı bir ekran deneyimi sunuyor. Parlaklığı ise gayet yeterli. Autocad çizimlerimi görüntülemek için çok sık kullanıyorum ve dış ortamda gerek parlaklık gerek çözünürlük olsun beni asla mahcup etmiyor.

-işlemcisi apple a7 ve m7 hareket sensörü ve 64 bit mimarisi ile iphone 5s ile benzer bir performans sergiliyor. 2 aylık kullanımımda en ufak bir kasma donma veya takılma her derseniz diyin ondan bu cihazda yok 🙂 gün içerisinde çok sık kullandığım office uygulamalarında ( apple in hediyesi iwork) microsoft office i ve pc yi hiç aramıyorum. Klavyesi ve kullanımda akıcılığı sayesinde çok hızlı bir şekilde sunum hazırlayıp, numbers ta ( microsoft un excell ine eşit) tablolar oluşturup , pages ta ( bu da word e eşit) yazılarımı yazıp işlerimi halledebiliyorum.

-akşamları geldiğimde biraz oyun oynuyorum. Bu arada 128 gb ın 100gb ı oyunla dolu 🙂 10 oyun aynı anda açık olsa dahi dur kardeşim sen napıyosun ? Demiyor. Pc hazzına yakın bir oyun deneyimi sunuyor. Daha sonra teknoseyir in o günkü videosunu izleyip günümü bitiriyorum.

-iphone lara oranla fiyatları oldukça uygun olan ipad mini retinayı ben kesinlikle tavsiye ediyorum. Fiyat / performans olarak piyasanın en iyisi olduğunu düşünüyorum. Umarım sıkmamışımdır. Saygılar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler