Meizu Note 8 - TÜRKİYE DE İLK - Göz Alıcı Kırmızı

https://www.youtube.com/watch?v=3LqyyeC79TM

Kirin 659 Antutu: 88bin
Snapdragon 625:75-78bin
Snapdragon 626:81-83bin
Snapdragon 632:104-108bin

Qualcomm un iddiası 626 dan 632 nin %40 daha performanslı olduğu yönünde

Batarya Testi Konusunda ise cihaz muhteşem bir performans sergiliyor.

Yaptığımız testte
Orta parlaklıkta
Otomatik Parlaklık açık
GPS(Konum) FULL açık
WiFi Full Açık

13 Saat 47 dakika aldı. Pil performansından oldukça memnunum.

Kameraya gelirsek oldukça kendi fiyat aralığı için oldukça güzel fotoğraflar çekiyor, Düşük ışık performansı zayıf ancak 1800tl altı yeni model cihazlarla kıyaslanınca iyi bir kamera taşıdığı anlaşılıyor.

Ses konusunda çok güzel tizleri var X8 bass ağırlıklı bense tizleri duymaktan hoşlanıyorum sesi çok daha güzel işliyor.

Video deneyimi oldukça keyifliydi. X8 ile benzer ekran özellikleri olmasına rağmen daha yoğun kontrast üretiyor ve parlaklığı çok az daha düşük. Bu fiyata en iyi ekran panel çözümünü sunan cihazlardan biri olduğunu cihazı elinize aldığınızda anlayacaksınız gerçekten çok kaliteli,

Cihazın en sevdiğim özelliklerinden birisi neredeyse 0 parmak izi tutuyor. Parmak izi tutmuyor bir telefon için söylenecekse o telefon bu telefon olmalı 🙂

PUBG çalıştırıyor 🙂

Eksiklikleri

4K video kaydı yok.
Ön Kameraya yazılımsal olarak Portre Modu eklenmeli Fotoğraf algısı iyi ancak yazılımla desteklemeliler

ÖZET:

Distribütör Garantili olsa bile SD660lı Mi8 Lite Paralel ithalat fiyatına göre daha uygun fiyattan girmesi gerekebilir. Malzemesi gerçekten çok kaliteli ve verdiğiniz paranın çok üstünde bir cihaz aldığınızı hissediyorsunuz. Ancak Kullanıcılar, Pil, Distrübütör Garanti, Malzeme(Ekran,Kamera(Fotoğraf kalitesi),Pil) den yanamı yoksa İşlemci, Kamera(Özellikler) Ve Tasarımdan yana mı bunu düşünerek seçmeli

Bana sorarsanız ben kesin bir şey diyemiyorum. SD660 lı cihazı da tercih edebilirim SD632 yi de ancak şunu söylebilirim ki kendim Sd660 lı Meizu 15 kullanıyorum ve SD632 çok daha akıcı geldi kullanılan nand türü de aynı olduğu için oyun performansı dışında arada fark olmayacaktır ve Piliyle beni fazlasıyla memnun etti. Renkleri de özenle seçilmiş. Eğer SD 660 lı ve SD710 lu cihazları daha önce kullanmasaydım meraktan ötürü Mi8 Lite seçerdim. Ancak SD632-SD660-SD710 yanyana koyup kıyaslayabildiğim için ve Film oyun keyfi pil keyfi çok iyi olduğu için Note 8 e kayıyorum. Karar sizin 2 cihazında artıları var. Sizin için hangi kısım öncelikliyse tercihinizi ona göre yapmak düşüyor.

1800tl altı 2 rakip var: Meizu Note 8 vs Xiaomi Mi8 Lite

Son olarak X8 incelemesinde bahsetmeyi unuttuğum Dual PD ve Dual Core

Dual Pixel teknolojisi Canon un DSLR için geliştirdiği, önce Samsung daha Sonra Sony nin mobil sensörlerine eklediği bir sistem 2 ayrı fotodiyotla fotoğrafı işliyor.

ilk etapta sadece profesyonel birkaç fotoğraf makinesi içerisinde yer alan teknoloji ikili piksel sistemine yer verdiği için bir nevi iki taraflı çekim imkanı sunuyor. Bu sayede bir pixelden elde edilecek olan verim iki katına çıkmış oluyor. Keskinlik, netlik ve çekim hızı artıyor.

Dual Core ise sensörün 2 çekirdekli işlemeye sahip olduğunu gösteriyor. Bu tanımı tek başına ilk kullanan marka OnePlus idi. Bu da fotoğrafın daha hızlı işlenmesini sağlıyor yani bir nevi yine daha hızlı fotoğraf çekmeye yarıyor.

Fotoğraf Örnekleri

https://drive.google.com/drive/folders/14n-vdweFmVXbHgkBsBoM7L9rSxhLJXxa

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler