Lumia 1320 kullanım deneyimi

İlk incelemem eleştirirken insaflı olun (Fotoğraf alıntıdır)
Windows phone ve Lumia 1320 ile geçen iki ayın özetidir;
1. Boyut: Hem avantaj hem dezavantaj. Oyun oynarken, film izlerken süper. Ekran hem büyük hem kaliteli. Pırıl pırıl izliyorsun. Ama taşımak biraz sorunlu. Ben pek dert etmiyorum. Ama henüz yaz geçirmedim. Yazın tişört kotla nasıl olacak bilmiyorum. Kotun arka cebinde taşıdığım oluyor ama pek şık durmuyor. 5" olsa daha mutlu olacakmışım sanırım. (Edit: Yazı geçirdim. Çokda büyük problem yaşamadım)
2. Sağlamlık: Telefonu iki kere düşürdüm. Ben cüzdan kılıfla kullanıyorum. Bir kere bu kılıfla birlikte düştü, bir sefer kılıfsız. Bir şey olmadı. Ekranda ucuz bir film kaplamada var.
3. Ekran: Parlaklığı ve renklerin canlılığı süper. O konuda sıkıntı yok.
4. Oyun performansı: Ben çok oyun oynamam. Oynadığım oyunlarda 1010!, candy crush, subway surfers falan. Onlardan da sadece 1010! u sık oynuyorum. Kalanı ayda yılda bir. Denemek için asphalt8 yükledim. Hiç kasmadan oynadı. Ama ilginç bir şekilde hiç bir oyunda 1010! daki kadar ısınmıyor. Kılıfın içinde 1010! u uzun süre oynarsam o kadar ısınıyor ki oyundan atıyor. Ama sanırım bu telefondan değil, oyundan kaynaklanıyor. Öbür oyunlarda da bir miktar ısınma var ama bir sıkıntı yaratmıyor.
5. Kamera: İdare eder. Fotoğraf benim ana amacım diyorsanız sizi kurtarmaz. Ama tatillerde resim çekeyim, facebook'a instagram'a koyayım diyorsan ışıklı ortamda yeterli fotoğraf çekiyor.
6. Batarya: En başarılı olduğu konu pil. 3 saat oyun falan oynarsan elbette günü çıkarmaz. Ama full parlaklıkta, 3g ve wifi devamlı açık, saatte 5-10 kerede internete girip face twitter gezmeme, teknoseyirde takılmama hatta film izlememe rağmen gece yatarken %20 falan şarjım oluyor. Birde şunu söyleyeyim 1010! oyunu tüm oyunlardan fazla şarj yiyiyor. Sanırım bu oyunun optimizasyonu ile ilgili. WP ile tam uyumlu değil sanırım oyun.
7.İşletim Sistemi: Windows phone en memnun olduğum kısım. Bende androidçiydim. Bıkmıştım kasılmasından takılmasından. Bir daha telefon alsam yine windows phone alırım.
8. Uygulamalar: Ben çok oyun oynamam. Market benim için yeterli. Aradığım her uygulamayı buldum. Bazı uygulamalarda ufak sıkıntılar var. Kafaya takıyorsanız sorun. Ben çok takılmıyorum. Örneğin facebook uygulamasında bildirimler ingilizce. "Ahmet yeni bir gönderi paylaştı" demiyorda bunun ingilizcesini söylüyor. "Ahmet is new posted" gibi bir şey. İngilizcem iyi değil çevirinin kusuruna bakmayın.
9. Şikayet: Bir şikayetim oluştu geçenlerde çocuklar bir sürü oyun yüklüyor benim telefona. Bunlardan sonra kilit ekranı ters görünmeye başladı. Çok acayip bir şeydi. Ama oyunları silince düzeldi. Sanırım bazı oyunların windows phone'a uyum sorunu var. Ama hangi oyundu tespit edemedim.
10. Son söz: Windows phone kesinlikle tavsiye ederim. Ama 1320 mi başka bir model mi o tamamen size bağlı. Bu telefon 5" olsaymış daha mutlu olacakmışım ama

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler