Kawai 2000mah Powerbank Kısa İnceleme

Sizce bu zamanda 6.90 TLye 2000mah sıfır powerbank olur mu? 3 tane aldığıma göre olur ama nasıl olur yazının devamında.

 

Geçen migrosta rastgele Kawai 2000mah powerbanklerin 6.90 TLye satıldığını görüp çok çok pil kötü çıkar ama bu fiyata powerbank devresi+18650 pil kutusu+usb kablo yine çok iyi deyip 3 tane bu powerbankten aldım. Testlerini henüz yeni yeni yapabiliyorum. 3 taneden birinin kapasite testi aşağıda gördüğünüz gibi çıktı.

 

2000mah diye satılan powerbankin pili zorlarsanız 700mah seviyesinde anca doluyor. Sadece 1 tanesine bu testi yaptım. Belki diğer 2si daha yüksek kapasite çıkabilir. Powerbankin kapağını açınca bizi markayı bırakın üzerinde nokta bile olmayan mavi bir 18650 pil karşılıyor. Ne üreticisi belli ne kapasite yazıyor sıfır yazı.

 

Benim migrostan aldığım Kawai 2000mah powerbankin 1 tanesinin test sonucu şuanlık bu. Hiç umudum yok ama belki diğer 2 tanesi daha iyi kapasite sunabilir. Belki migrostakiler ölüdür başka satıcılarda 2000mah kapasiteyi verebiliyordur.

 

Şimdilik tesellim pil çöp olsada 6.90a powerbank devresi (dandik ama iş görüyor) ve 18650 pil kutusu almış olmam. Usb led vs. iş görebiliyor ama onun dışında bu powerbanke bulaşmamanızı öneririm.

 

Ayrıca kutu ve powerbankin dışında ve kullanma klavuzunda birbirini tutmayan çelişkili ifadeler var. Mesela kullanma klavuzunda söylenen şarj dolum ışığı vs. pek doğru değil. Kutuda 0.7A giriş ve çıkış değerleri verilirken powerbankin üstündeki yapışkanda 1A giriş ve çıkış değerleri yazılı. Kendi testimdeyse 0,80A civarlarını gördüm. Birde utanmadan kutuya %100 hızlı şarj yazmışlar. Olum ben 12V 2A ya artık yavaş kalıyor diyorum 0.7A ya hızlı şarj demek neyin kafası? Sıkıntı çıkmasın diye köryükle fazla yüklenmedim. Yılbaşı gelmeden havai fişek partisine gerek yok 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler