Kablonet genel değerlendirme.

Türksat Kablo'dan aldığım 50Mpbs 250gb akn + 2 Kablo tv üst paket + sinema paketi hizmeti için 2016'dan beri 110TL ödüyordum. Geçen yıl telefonu taşıyınca 3TL ekleme oldu. Yılbaşında tv paketlerinden birinin sözleşmesi bitti, fatura 130TL oldu. Bu ay diğer hizmetlerin sözleşmesi bitti.

Bugün sözleşme yenilemek için her şey dahil 125TL teklif edildi. Tam kabul edecekken AKN'li paket olmadığı ve doğal olarak gece de sayaça bağlı olduğu anlaşınca kabul etmedim. Sinema paketini iptal ettim, 155TL ile sözleşmesiz devam etme kararı aldım.

Alternatif olarak 100Mbps 500gb paket önerildi. (Kota geçince duran veya gb başı elli kuruş yazan iki versiyonu var.) Geçenlerde - hatırladığım kadarıyla gündemde - Murat bey'de benzer tarife önerdiklerini söylemişti. Toplam indirme miktarını söyleyemedikleri için bu tarifelere de geçmedim. İhtiyaç dahilinde 4TL'ye günlük 100Mbps alır, devam ederim diye düşünüyorum.

2010'da tv ile giriş yaptığım Türksat kablo alt yapsında 2014'dan beri internet hizmeti de almaktayım. Bu güne kadar kullandığım hizmetten memnun sayılırım. Tv yayını son zmanlarda yavanlaşması can sıkıcı oldu. Giden kanallar oldu ama yerleri doldurulmadı. Yeni kanal gelme hızı düşük. Teknik servis konusunda beklediğimden hızlılar. Beş saatte çözümek için söz veriyorlar ve bulunduğum bölgede bu sözlerine sadık kaldılar. Bulunduğum bölgede arızalar az olmakta, hatırladığım kadarıyla en uzunu geçen günkü tv yayını kesintisi idi.

Sonuç olarak memnun kaldığım hizmeti sözleşmesiz olarak almaktayım. Fiyatı fazla olabilir, şuan karşılayabilidğim için sorun değil. Keza sözleşme olmadığından serbesttimde. Bu kararda Turknet'in belirsiziliği ve tv yayını için evde tekrar tadilat yapmamak isteğide etkili oldu.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler