Asus Zenfone 3

Arkadaşlar yaklaşık 3 yıldır İOS platformu ile iç içe biriyim neredeyse o süre zarfında Android cihaz hiç kullanmadım. İOS en başta çok temiz ve stabil gelse de daha sonra bazı şeyleri yapamadığıma inanmaya başladım ve 2 hatfa önce bir android cihaz satın aldım. Adı namıdeğer Asus Zenfone 3.
2 haftalık incelememi ele alıcak olursak ilk olarak cihaz en başta tabak hissiyatı vermedi değil ve kısıtlı İOS platformunda Android e geçince doğal olarak çok dağınık bir sistem izlenimi verdi. Bu nedenle olsa ki biraz nefretle bakmaya başlamıştım ama yavaş yavaş alışıyorum yeniden , o verilen özgürlüğe , o verilen uzun şarj ömrüne yeniden alışıyorum.

Donanım: 16 MP arka kamera 8 MP ön kamera 4 GB ram 64 GB hafıza + sd kart full hd ekran 625 islemci yer alıyor.

KAMERA
Artı
3 sene boyunca İphone 6'nın 8 MP boyutundaki kamerasıyla başbaşa kaldıktan sonra Asus Zenfone 3 ün bu kamera yetenekleri cidden beni çok sevindirdi ve İphone ile kaybolan fotoğraf çekme hobim Asus ile yeniden yeşermeye başladı. Kendisi 4k 30 fps 1080p 60 fps çekme gibi özellikleri var. HEM DE OİS destekli...
Eksi
Gözüme takılan tek bir eksi yönü var. Çekim hızı olarak , İphone 6 çok daha hızlı çekiyordu bu da yavaş değil ama onun kadar hızlı olmadığını söyleyebilirim.

Pil ömrü
Siz de biliyorsunuz ki ; İphone 6 her ne kadar ios sistemi ile epey optimize olsa da sonuçta fiziksel olarak 1800 mah bir bataryaya sahipti. Bu nedenle 1800 den 3000 gibi benim için devasa bir bataryalı cihaz kullanmak , 1 günlük kullanım süremi 2 güne çıkarmaya yetti. Tabi en can alıcı noktası quick charge 3 teknolojisine sahip ve yaklaşık 1 saat 10 dakika gibi bir süreyle dolum gerçekleşiyor.
Malzeme kalitesi ve etkileri
İphone 6 alimunyum bir yapıya sahip oldugunda bazı noktalarda kayma gibi bir durum yoktu en azından benim alışkanlıklarıma göre... Aynı noktalarda Asus cihazımı bıraktıgımda bir kaç kez cihazın yere düşmesine neden oldu. Asus'un yapısı cam olduğu nedeniyle güneş altındaki kullanımlar da ısınması mevcut ama bu sıcaklık dediğim öğle sıcağı ve +35 derece 😀 Belki İphone için de aynı şey geçerli olurdu. Onun haricinde oyun oynarken bile ılımanın dışında bir rahatsız edici ısı mevcut değil. Hatta şarj olurken falan gayet soğuk. Ek: Ön arka gorilla class 3
İşletim sistemi ve stabilizasyon.
Benim de ilk almadan önceki soru işaretlerinin dolu olduğu kısım buydu. Sonuçta İOS gibi stabil bir işletim sisteminden Android e geçiyorsunuz ve amiral gemisi falan almadan orta segmentin güzel cihazlarından birini alıp daha iyi olduğunu düşünerek alıyorsunuz. İphone 6'nın 16 GB gibi bir hafızaya sahip olması beni gerçekten yıprattı ve ön bellek temizleme gibi bir zımbırtının olmaması İtunes falan derken artık bezmiştim. Asus Zenfone 3 64 GB hafıza ile beraber gerçekten çok ferah çalışıyor hatta bazı uygulama açılış ve kapanışlar da kullanmış olduğum İphone 6 dan çok daha hızlı olduğunu söyleyebilirim. Hatta android in sunmuş olduğu multiwindow gibi teknolojileri tatmak ve bunların güzel optimize edilmesi beni gerçekten mutlu etti.
Eksi yönü: Arkadaşlar ne yazık ki Android platformunda bulunan hiç bir tarayıcı bir safari kadar hızlı ve stabil çalışmıyor. Belki bazı sayfa açılışlarda hızlı gibi görünebilir ama sürekli kullanımlar da Safari kadar olmadığını açık açık anlayabiliyoruz.
Sonuç Bu cihazı 1700 liraya vatanbilgisayardan satın aldım ve gerçekten mutlu olduğumu söyleyebilirim. Satın almadan önce Xiaomi mi5s ile v.s karşılaştırdım ama bunun totalde daha üstün olduğunu görünce daha mantıklı geldi. Eğer orta segmentte bir cihaz arıyor ve gerçekten her işinizi sorunsuz yapmasını istiyorsanız kesinlikle Asus Zenfone 3 e bir şans tanımalısınız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler