Acer Es1-533-C8WC Kısa İnceleme

Kullanım Amacı

Öncelikle başlığa model numarasını böyle geniş geniş yazmamın sebebi Acer efendinin sondaki ürün kodunu değiştirip aynı cihazda bir şeyleri ekleyip çıkarmasıdır. Sonra biri “Ben Acer Es1-533 aldım. Dvd rom’u yoktu. “ falan demesin😀.

Kullanım amacımı ofis dosyalarını açıp okuyup,düzenlemek.internette gezmek,video izlemek olarak belirledim. Bu donanımla oyun oynamak hayal tabi😀.

Donanım ve Özellikler

İntel Celeron n3350 işlemci ve dahili grafik kartı

4gb ram ve 500gb hdd

İntel 3168ac ağ kartı

Windows 10 Single Language

1366 x 768 Tft tn ekran

Dvd yazıcı

Ekran

Leş. Ben bu kadar kötü ekran görmedim. Ekrana baktıktan sonra evdeki ips ekranlı cihazlara tek tek sarıldım😀. Büyük nimet gerçekten. Bu ekranda video izlemek işkence. İnternet kullanımında bir sorun olmuyor. Ben babama aldığım ve monitöre bağlayacağım için dert etmedim ama siz film/dizi izleyecekseniz bu ekranda olmaz.

Hometech firmasının ips ekranlı güzel cihazları var. Gerçi onlar da 32gb hafızaya ve 3gb ram’e sahip. Ne kadar iş görür bilmem.

İnternet Kullanımı

Chrome’u ve diğer programları açarken hdd’nin yavaşlığını hissediyorsunuz ama chrome açtıktan sonra bir yavaşlık hissetmedim. Siteler arasında rahatça gezdim. 4-5 sekme açılıyken de ram kullanımı yüzde 50 yi geçmedi. İçinde İntel 3168ac ağ kartının bulunması şaşırtıcı derecede iyi. Torrent kullanırken de bir sorun yaşamadım. 25mbit tarifemle 2,5mb-2,8mb/saniye hızla indirme yapabildim. Tabi daha hızlı da olabilirdi ama bu torrente göre değişiyor.

Termal Durumu

İnternette gezme,bir kaç hdd benchmark sonrası durum aşağıdaki gibi. İşlemci pasif olarak bile soğutulabildiği için fan ile kullanımında isteseniz de ısıtamıyorsunuz😀. Fan sesini soracak arkadaşlara yardımcı olamayacağım.

Sd Kart Okuyucu

Hızını test etmesem de sdxc kartları(128gb ve üzeri) okuyabiliyor.

Giriş/Çıkış portları

Gerçekten bunu yapan,tasarlayanları alkışlıyorum🤬. 3 tane usb portu var. Bir usb 2.0 sağ tarafta. Diğer iki usb’nin bir 2.0 biri 3.0 ve arka tarafta. Şarj girişi de arka tarafta. Hdmi çıkışı da hakeza arka tarafta.

 

Kamera ve Görüntülü Görüşme

Leş. Kamerada kendinizi tanıyamıyorsunuz. Hani hacker abinin biri hacklese de kameraya erişse bir sonuca varamaz😀.

 

Batarya ve Kullanım Süresi

Ben ikinci el aldığım için bataryada yüzde 10 yıpranma söz konusu lakin bu haliyle bile 4-5 saat internet kullanımı sunuyor. Bu da iyi yanlarından biri.

 

Artıları

İntel ac3168 grafik kartı

Sdxc kartları okuabilen sd kart okuyucu

Hdd ve ram’in değiştirilebilir olması

Tatmin edici internet performansı

Serin çalışması

Eksileri

Ekranı çok kötü

Kamerası çoook kötü

Giriş/Çıkış portlarının yerleşimi

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler