3D Kalem

İlk inceleme denemem ‘’3D Kalem’’ üzerine olacak;
Kickstarter projesi olarak başlayan bu kalem çeşitli formlarda hayat buldu, fikir olarak güzel bir icat, insanda heyecan uyandırıyor, benim yeteneksizliğim midir bilmem ama uygulaması çok zor, inanılmaz hassas bir el istiyor, ayrıca makineyi çok iyi tanımak gerek, elin kolun gibi olacak ki ancak o zaman plastiği basit bir obje haline getirebiliyorsun.

Cihaz FDM (fused deposition modeling) teknolojisi ile çalışıyor. Plastik türü olarak ‘’ABS veya PLA’’ kullanmak mümkün, kutusundan ABS plastik çıkıyor ve tavsiye edilen plastik türü ABS. Filamentin çapı 1.75mm, 3mm için filament itici motorun kuvveti yetmezdi. Plastiğin çıktığı ‘’nozzle’’ deliği 0.4mm çapında.

Cihazın üzerinde; filamenti ileri iten (doldurmak için) bir düğme, filamenti geri çeken bir düğme (çıkartıp değiştirmek için) ve plastiğin çıkış hızını ayarlamayı sağlayan kayar bir düğme bulunuyor, ayrıca sıcaklığı belirten durum ledleri mevcut. 12V 3A adaptör ile çalışmakta.

Kutudan 3 farklı renkte, deneme amaçlı kullanılabilecek gramajda abs filament çıkıyor (beyaz-sarı-kırmızı), almayı düşünen arkadaşlar yanına yedek filament almayın, öncelikle kutudan çıkan filamentler ile deneme yapın.

Ürünü yurt içi temin etmek mümkün, fiyatı ‘’125usd+kdv’’, ben kullanmayı beceremedim fakat siz el becerinize güveniyor iseniz deneyebileceğiniz bir ürün.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler