Paylaş Paylaş

Huawei Freebuds 5i TWS Kulaklık İncelemesi

Huawei markasının tam kablosuz kulaklık kategorisinde yer alan yeni ürünü Freebuds 5i modelini inceliyoruz.

00:00 Başlangıç
00:37 Tasarım
03:21 Mikrofon Performansı
03:46 Dayanıklılık
04:11 Uygulama Desteği
04:44 Kontrol
05:23 Ses Deneyimi
07:56 Mikrofon Yorumu
08:41 Soyutlama
09:41 Bağlantı
09:48 Gecikme
10:20 Pil Ömrü
10:51 Çoklu Bağlantı
11:20 Pop-Up Eşleştirme
11:38 Deklanşör Modu
11:51 Değerlendirme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cyber Man @cyber-man

  Dakikaların daha video yayına başlamadan hazırlanmasından Umut'un çıkacağını anlıyorum. Yıllardır bundan şikayet edilmesine rağmen diğer arkadaşlar nedense kendilerine eziyet olarak görüyor bu işi. Yaptığı işe bu kadar saygısı olan insanları seviyorum. Bravo Umut.

  • anıl @anil_

   Umut'un da diğer kişiler kadar bilinirliği olsa o da öyle olacak belki de. Umut, editör olmadan önce her gün Çinli telefonlarla ilgili gönderi atıyordu burada. Hatta spam yapıyor diye engelleyenler vardı. Ama şu anda buraya tek tük yazıyor. Bazı şeyler elde edene kadar yapılıyor demek ki. Yazdığınızı anlıyorum ama. Levent Pekcan veya Murat Gamsız olduğunda videoda onlar yapmasa bile bunu birinin yapması gerek bence de. Tabii buradan doğru düzgün bir para gelmediği için - sponsorlu videolar harici - uğraşmaya değmez diye görüyorlar belki de. Para olmadan da motivasyon bir yere kadar sonuçta.

  • Cyber Man @cyber-man

   @anil_ Hocam ana işleri bu değil mi ne demek uğraşmaya değmez. Kapatıp gitsinler o zaman.

  • anıl @anil_

   @cyber-man Belki de gidecekler. Bir ara lafı geçmişti.

  • Cyber Man @cyber-man

   @anil_ Burası açıldığından beri lafı geçiyor 😀

  • anıl @anil_

   @cyber-man Nasıl döndürüyorlar çarkı bilmiyorum. Başka şirketlere videolar çekildiğini söylemişti Murat Gamsız yanılmıyorsam. Süre gireceğine onlarla uğraşıyordur. Burası bir vitrin sadece. Hani yıllardır bu işi yapıyoruz, işlerimiz de bunlar gibi. Benim söylediklerim tahmin tabii site sahibi yanıt verirse bunlara daha iyi olur ama şu andaki Youtube abonesi ile izlenme sayısına baktığında büyük fark var. O izlenmelerle bir şey olacağını sanmıyorum. Size aksi bir şey söylemiyorum bu arada görüşlerim bunlar.

 • teknozam @teknozam

  Ama boyle guzel anlatirsan alirim 😀

 • Namarie @namarie

  Kulaklığı 2 haftadır kullanıyorum. Açıkçası beklentim daha yüksekti, izlediğim inceleme videolarından sonra. Ben kulaklığı 2 niteliğine yönelik almıştım, mikrofon kalitesinin iyi oluşu ve çift cihaz desteği.

  1. Konuşma odaklı mikrofon kalitesini henüz düzgün test edemedim.
  2. Çift cihaz desteği, kesinlikle kötü. Elinizde hiç olmayan bir özellik olduğunda, cihazlar arası manuel geçişi yapıyorsunuz ve sorun çözülüyor mesela. Fakat bu kulaklık 2 cihaz arasındaki geçişlerde çok problemli. İlk olarak, android telefon-mac arasındaki geçiş üzerinden konuşursam, kulaklık ikisine de bağlıyken bir cihazda çalışan medya varken diğerine direkt geçiş yapamıyorsunuz, önce diğerini durdurup sonra diyelim ki telefona geçiş yapıyorsunuz. Bu incelemelerde geçiyordu ve büyük bir sorun değil. Sorun şu ki, arama geldi, pc'deki yürütmeyi durdurdum, telefona geçtim diyelim, kulaklık sürekli ikisi arasında git-gel yapıyor. Kulaklıkla konuşurken bir ahizeye bir kulaklığa şeklinde. Oldukça tatsız. Bu özelliği için aldım ve yetersiz nitelik. Kendi Redmi 9T telefonumun Bluetooth'undan şüpheleniyorum, başka bir telefonla da deneyip bakacağım duruma.