Paylaş Paylaş

Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2023/05

30 Ocak - 4 Şubat 2023 - #05

- Sony draması

- Samsung Galaxy S23 ailesi satışa çıktı. Samsung’un gelirleri çok düştü.

- Samsung, düşen gelirlerine rağmen yonga üretimini geliştirmeye kararlı.

- Qualcomm, telefon piyasasının daralmasını bekliyor.

- Samsung, 990 Pro ve 980 Pro’da görülen sorunlar.

- Anker, Eufy kameralar konusundaki güvenlik sorunu üzerine açıklama yaptı. 

- Netflix’in aile paketini nasıl sınırlayacağı belli oldu gibi. 1

- Intel, ARC GPU’larına yeni sürücü ile gaz verdi. Fiyatları da düşürdü. Grafik teknolojileri yeni ürünlerle devam edecek. 

- Intel, 12. nesil işlemcilerde indirim planlıyor. 

- AMD’nin Ryzen 7000 X3D işlemcileri Şubat sonunda.

- ABD’den Huawei’ye büyük bir darbe daha. Bu defa PC tarafı da gidici gibi.

- Microsoft, Windows 12’ye chatGPT’yi ekleyebilir.

- Microsoft, store'da reklam gösterilsin diye bastırıyor.

- Windows 11 güncellemelerinde yine sorun var. 

- Windows 11’in 21 sürümü yüklü sistemler 22H2 sürümüne güncellenecek. 

- WD, çift kafalı hard disk üretti.

- Yapay zekayı tanıyan yapay zeka geliştirildi.

- Google, kendi yapay zekasını halka açabilir.

- TikTok ABD’de komple yasaklansın isteniyor.

- Twitter, API desteğini ücretli hale getiriyor.

- 29.000 QNAP cihazı risk altında.

- Bitwarden kullanıcıları hackerlerin hedefinde. 

- Rekabet Kurumu Google’a yeni bir soruşturma açıyor.

Oyun Dünyasından

- Gelecekteki Halo oyunları Unreal Engine kullanacak. 343, yeni projeye sıfırdan başlayacak.

- EA, Battlefield ve Apex mobile oyunlarının fişini çekti.

- PS5’in Plus paketinden bedava PS4 oyunları çıkıyor.
- Jedi Survivor ertelendi.

00:53 - Sony draması 08:25 - Samsung Galaxy S23 ailesi satışa çıktı. Samsung’un gelirleri çok düştü. 14:00 - Samsung, düşen gelirlerine rağmen yonga üretimini geliştirmeye kararlı. 14:34 - Qualcomm, telefon piyasasının daralmasını bekliyor. 15:30 - Samsung, 990 Pro ve 980 Pro’da görülen sorunlar. 20:26 - Anker, Eufy kameralar konusundaki güvenlik sorunu üzerine açıklama yaptı. 22:03 - Netflix’in aile paketini nasıl sınırlayacağı belli oldu gibi. 24:26 - Intel, ARC GPU’larına yeni sürücü ile gaz verdi. Fiyatları da düşürdü. Grafik teknolojileri yeni ürünlerle devam edecek. 26:04 - Intel, 12. nesil işlemcilerde indirim planlıyor. 26:38 - AMD’nin Ryzen 7000 X3D işlemcileri Şubat sonunda. 28:08 - ABD’den Huawei’ye büyük bir darbe daha. Bu defa PC tarafı da gidici gibi. 30:33 - Microsoft, Windows 12’ye chatGPT’yi ekleyebilir. 31:36 - Microsoft, store'da reklam gösterilsin diye bastırıyor. 33:54 - Windows 11 güncellemelerinde yine sorun var. 34:55 - Windows 11’in 21 sürümü yüklü sistemler 22H2 sürümüne güncellenecek. 35:32 - WD, çift kafalı hard disk üretti. 38:37 - Yapay zekayı tanıyan yapay zeka geliştirildi. 41:36 - Google, kendi yapay zekasını halka açabilir. 43:32 - TikTok ABD’de komple yasaklansın isteniyor. 45:02 - Twitter, API desteğini ücretli hale getiriyor. 47:42 - 29.000 QNAP cihazı risk altında. 50:58 - Bitwarden kullanıcıları hackerlerin hedefinde. 53:29 - Rekabet Kurumu Google’a yeni bir soruşturma açıyor. Oyun Dünyasından 54:52 - Gelecekteki Halo oyunları Unreal Engine kullanacak. 343, yeni projeye sıfırdan başlayacak. 56:04 - EA, Battlefield ve Apex mobile oyunlarının fişini çekti. 56:31 - PS5’in Plus paketinden bedava PS4 oyunları çıkıyor. 57:41 - Jedi Survivor ertelendi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • D.Tspnr @tibaldo

  Windows 11 sürüm güncellemelerini ve gelen update yapılmış mı yapılmamış mı build kısmından görebilirsiniz.
  https://learn.microsoft.com/tr-tr/windows/release-health/windows11-release-information

 • ali1401 @ali1401

  Ceza altında yapılan ödemeler firmaların Ülker'e verdiği haraç ın resmiyete dökülmüş hali

 • Tegin @tegin

  Sony yorumlarında gizli intel reklamı yapıldı 🙂

  Geçen samsung videosunu izlememiştim gelecek incelemeyi de izlememe gerek yok. Geçmiş yıllarda olduğ gibi LP yine malzemeyi gündemde bol bol harcadı.

  Tweetdeck LP tarafından örnek olarak veriliyor biliyorum ama yanlış bir örnek veriyor. Geçen haftaki gündemin altına da yazmıştım Tweetdeckin sahibi 2011 den itibaren Twitter.

  Google davası geçen hafta konuşulmuştu ve bu sefer dava AB de değil merkezi USA da açılmıştı. USA da baktılar AB ve saz arkadaşları bu davalardan iyi para koparıyor biz niye yapmayalım diye düşünmüş olabilir.

  Asıl firma yerine sahtekarların reklam verebilmesi olayında google tarafında ciddi bir umursamazlık var ve bunu çözmek içinde bir çaba harcamıyorlar.

 • umitt @umitt

  Huawei telefon yok, bilgisayar yok Huawei'den geriye ne kaldı abd Huawei'yi buduyor.

 • Serhan Sukuroglu @serhan-sukuroglu_1

  Samsung saat kampanyası çok güzel ama birde sarj kampanyası yapmış bir kaç saatle kaçırdım. Kampanyaları çok hızlı bitiriyorlar. Nasıl satışlar artacak. Kampanyalardan haberim olması ile bitmesi bir oluyor. Çok büyük yenilikte yok. Kimi arkadaşlar yüksek fiyattan ön sipariş verdi. Baya sorunlu oldu valla bu s23 duyduğuma göre... Böyle şeyler insanları huzursuz eder. Teknoseyire ultra yerine s23 düzü gelmesi ayrı üzdü. Diğer adamları biraz izliyim diyorum yok abi satış odaklı incelemeler. Bu arkadaşlardan mağazalarda çok var. Mağazaya giderim o zaman :=)) Kullanıcıları düşünen yerine firmaları düşünenler bende ters etki yapıyor valla. Murat hocamın bir bildiği vardır diye ben geçtim siparişi Şaka bir yana artık youtube vs reklam gibi geliyor bana teknoseyir dışında izleyesim gelmiyor. İnşallah diğer insanlarda bunun bir gün farkına varırlar da değeriniz artar... Bu hissiyat beni çok huzursuz etti...

 • OptimusPrime @optimusprime

  iPhone 15 çıkmasına 7 ay kalmışken gidip 50.000 lira samsung'a verilir mi; emin değilim.