Öncelikle merhaba
Yaklaşık 4 ay önce canon e474 yazıcı aldım.Yazıcının kartuş tuzağı olduğunu kartuşun yazıcıdan daha pahalı olduğunu farketsemde mürekkepleri elimle doldururum diye aldım.Yazıyı aldıktan sonra 200-300 çıktı aldıktan sonra mürekkep bitti mürekkebi doldurdum kartuş full dolmasına rağmen yaklaşık 50 çıktı alabildim bu şekilde 2-3 sefer daha doldurdum her seferinde 50 civarında baskı aldım en son yazıcı 1401 hatasını verdı.Kartuş takılı değil hatasıymış.Kartuşların ciplerini falan temizledim düzelmedi dedim heralde iğneyle doldururkwn kartuşu bozdum gittim 125 tl ye 2 tane daha kartuş aldım bu yeni aldığım kartuşuda iğneyle doldurup bozmamak adına gidip bitmeyen kartuş sistemi satın aldım onada bi 100 tl harcamışımdır.Aşırı sorunlu bir sistem sürekli hortum takıldı vs gibi sorunlarla uğraştım bu şekilde yaklasik 500 cıktı aldıktan sonra (orjinal murekkebin cikti hacmi 400 sayfa)yine ayni hata çıktı 1401 hatası yazıcı mürekkepleri tanımıyor.Bu sitede bu sorunu çözümünü bilen bir arkadaş varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.Sorunun çözümü yeni kartuş alımıysada bunu burdan duyuralım insanlae benim gibi bitmeyen kartuş sistemlerine boşu boşuna para vermesin gitsin 700-800 tl ye bi tanklı yazıcı alsın.
#Yazıcı #bitmeyenkartuş #Canon #destek #TeknoDestek #TeknoYardım #akış
#ŞikayetEtmeÇözümBul #şikayetvar #şikayet
#DOLANDIRICILIK

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Lazer alsayeiniz keşke en baştan 🙂 Geçmiş olsun

  • Lop @lop

   Lazerdede dolumlar çok maliyetli değil mi @mutlakdeli

  • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

   @lop İs yerinde canon mf416 dw kullaniyoruz. İcjndekintoner bir çok ufak Canon ile ayni. Ve 15 tp ye dolduruyiruz. Hir tiner ile en az 700 800 baski ortalama 1000 ustu baskı alıyoruz 🙂

  • Lop @lop

   @mutlakdeli 15 tl ucuz bi rakam sayfa basina mağliyet baya bi düsüyor.Bu tecrüblerden sonra zaten en mantıklı gelen tonerli alıp doluma para vermek.Tabi şuan için verdiğim parayı kurtarabilirmiyim diye uğraşıyorum.Bu yazıcılar muhtemelen kaç baskı aldıgıni sayip belli bir adetten sonra hata veriyor internette bi iki tane yazici sifirlama programlarini deniyorum bakalim insallah kartusu sifirlayabilirim...

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Eğer derdiniz yüksek baskı sayısını ucuza mal etmeose ve renkli baskı özelliği size gerekmiuirsa 300 350 tlnye brother lazer yazıcılar var mutlaka öyle bir şey alın.

  • bosu @bosu

   Brother'in özellikle eski siyah / beyaz laser yazıcıları harika sağlamlıkta, kolay kolay bozulmaz ve arıza vermez. ikinci el alırken yazıların simsiyah ve geri kalan her yerin tertemiz bembeyaz olmasına dikkat edin yeter.

 • Breach @breach

  Sorunun çözümü için bir fikrim yok ama boşu boşuna para verme kısmına katılmıyorum. Bir yıldan fazladır bu sistemi kullanıyorum.(E404 modelini 260 TLye almıştım). Her bir kartuştan yaklaşık 2500 çıktı aldıktan sonra kartuşlar bozuldu. Daha sonra siyah kartuş alıp değiştirdim hala sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum. Keşke sizde ilk başta bu sistemle çalışan bir yazıcı alsaymışsınız.

  • Lop @lop

   Bu sistemle calisan yazici derken neyi kastediyorsunuz sizin bahsettiniz modelde tanksiz bir sistem cünkü benim aldığım yazıcınin da bitmeyen kartus sistemiyle beraber calisan versiyonu var

 • Alican @cancagir

  En başta hata yapmışsın yazıcıyı bir kere alacaksın ama lazer yazıcı alacaktınız. Ben hp laserjet p1102 kullanıyorum 2012 yılında aldım yazıcıyı 200 TL ye daha sonra Muadil toner alarak kullanıyorum bir problem yaşamadım bugüne kadar ve Muadil toner 30 TL ile 50 TL arasında ve bu Toner ile ben 1500 2000 sayfa çıktı alabiliyorum.

 • bosu @bosu

  ARKADAŞLAR ÖNEMLİ BİLGİ VEREYİM !

  Epson tanklı yazıcı aldım.

  Şimdi buraya dikkat:

  Kendinden fabrikasyon tanklı ama belirli bir çıktı limitine ulaşınca Kartuluşun altındaki ped, doldu taştı hatası veriyor ve yazıcı çıktı vermiyor. Aldığım yazıcının (L1300) internette sözde sayaçlarını sıfırlayan yazılımlar var ücretsiz olan hiç bir tanesi işe yaramadı. (önceden sayaç sıfırlama programlarını farklı yazıcılarda defalarca sorunsuz olarak kullanmıştım)

  Bilginiz olsun, tanklı yazıcıyı aldım, ohhh sırtımı yasladım olayı yok bu cihazlar bile boyanın dışında 100 TL gibi bir sayaç sıfırlama maliyetine sahip. Sadece fabrikasyon tanklı cihazlarda, hortum takıldı, sıkıştı gibi hatalar almanız zordur, azdır.

  Dahası orjinal olmayan boyalar kullanarak, fotoğraf çıktısı alırsanız (fotoğraf kağıdı ile) birebir aynı tonlarda renk vermiyor. (orjinal diye satılan uygun fiyatlıların %90'ı sahtedir)

  Orjinal boya pahalı yani bu işte ne yapılsada edilsede maliyeti azaltmanın kaçar yolu yok.

  Bu arada yazma kafalarınında bir ömrü var, aşağı yukarı sürekli kullanılan 6 bin tl değerindeki renkli bir yazıcımız 2 senede 1 defa kafa değiştirerek 2 bin TL kafa değşim masrafı çıkarttı.

  • Lop @lop

   Benim anladığım bu yazıcı işi çok mantıklı değil ya kaliteli bi cihaz alıp 1000-2000 tl civarlarında rahat edicen tabi bu paranın çıkması içinde bol bol çıktı alman lazım.Benim gibi günlük genel işler ve arada sırada not çıkartan biri için yüksek çıktı ihtiyacı yok.Bu yüzden böyle bir cihaz almam mantıklı değil benim kendi yazıcıma harcadığım toplam para 400 tl yi geçti aldığım çıktı 800 tane falandır anca .Bi fotokobiciye yaptırsam daha rahat ederdim.Bu saatten sonra dijitalden okumaya devam elimdeki bitmeyen mürekkepli yazıcıyı alıp kartuş takıp kullanmak isteyen olursada uygun bir fiyata bırakabilirim ihtiyaçı olanlar ulaşsın
   Ben tabletimden pdf okumaya devam edicem 🙂

 • okanaytimur @okanaytimur

  Kartuş işi sıkıntı. Baya bi zaman önce kartuş işi de yapan bir bilgisayarcıda çalışmıştım. Bazı yazıcılarda çip sıfırlaması gerekiyor, bazılarında ağzı tıkanıyor sıcak suyun içinde titreştiren bi alet var onun içinde 1-2 saat arası bekliyor, bazen yazıcı sapıtıyor onu ayarlamak gerekiyor.
  Çalışırken bi ara yeni bi Teknosa açılmıştı. Baya indirim yaptılar. Patron gidip 6 tane yazıcı alıp kartuşlarını aldı ayrı sattı. Yazıcılarıda yedek parça olarak kullandık.