Arkadaşlar fotoğrafçılığa amatör şekilde bir giriş yapmak istiyorum. Hobi olarak düşünebilirsiniz. Sizce aşağıdaki makine bu iş için uygun olur mu ?

https://www.istanbulbilisim.com/canon-1300d-18-55mm-ef-s-1-3-5-5-6-iii-fotograf-makinesi-fiyati-229769.html?gclid=EAIaIQobChMIyMWox9KI3gIVj4KyCh2shgivEAQYAiABEgLngvD_BwE

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nemesis @nemesis

  Acaba sizin bu fiyatlara önereceğiniz bir makine var mı ?

 • Nemesis @nemesis

  @gcn Değerli yorum ve görüşlerin için çok teşekkür ederim. 200D için araştırma yapayım o halde. Bütçemi biraz daha zorlayabilirim.

 • Ali Pektaş @alipektas

  Genelde makinenin büyüklüğü, hantallığı sebebiyle yeni başlayanların hobi ölür aynalı-dslr modellerde. Ben o sebeple daha rahat taşıyabileceğin aynasız modellere bakmanı tavsiye ederim. Gerçi iyi bir aynasızın fiyatı ne olur bu dönemde bilmiyorum. Piyasadan uzağım bu aralar.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @gcn a5000 kullanıyorum, hobi için yeter de artar bile. Ben o fiyata 2. el a6000 tercih ederdim tabi, şu an ikinci elde kaçadır bilmiyorum ama daha önce a5000'in sıfırı ile a6000'in ikinci eli hemen hemen aynıydı. Bu arkadaş 2. el tercih eder mi bilemem ama.

 • onimarsynn @onimarsynn

  Ayda 1-2 kez fotoğraf çekecekseniz ve kendinizi çok geliştirmeyi düşünmüyorsanız 1300D işinizi görür. Ama siz düzenli olarak fotoğraf çekecekseniz, kendinizi geliştirecekseniz öğrenme hızınıza ve kabiliyetinize bağlı olarak en fazla 1-2 yıllık ömrü olur 1300D'nin. Yanlış anlaşılmasın 1-2 yıl sonra kullanamazsınız demiyorum, taş gibi kullanırsınız ama belirli bir düzeyden sonra sizi tatmin etmez. Bütçeniz varsa biraz daha üst seviyelere çıkmanızı tavsiye ediyorum. Ek olarak ben de aynasız makinelere bakmanı tavsiye ediyorum.