Yaklaşık 2,5 yıl önce Netbook'umun performansını arttırmak için SanDisk SSDPlus 120GB SSD almıştım. Fakat SSD, hem cihazın Sata II desteklemesi hem de Atom'un SSD karşısında çok yavaş kalmasından dolayı pek bir performans artışı sağlamamıştı. SSD yükseltmesinden yaklaşık 4 ay sonra da yeni bir bilgisayar aldığım için Netbook'u rafa kaldırdım.

Aradan uzun bir zaman geçtikten sonra yeni bilgisayarımdaki HDD de çok hantal kaldığı için Netbook'taki SSD'yi yeni cihazıma takmak istedim fakat dün diski kontrol edince SSD'nin RAW formatına geçtiğini gördüm. Sonrasında MiniTool Partition Wizard ile diski biçimlendirerek yeniden NTFS'e döndürmeyi başarsam da bugün diske erişmeye çalıştığımda SSD'nin ölü hale geldiğini gördüm. SSD'nin bulunduğu HDD kutusunun güç ışığı yansa da Windows, SSD'yi hiçbir şekilde görmüyor.

Sanırım gereğinden ucuz olan tüm SanDisk ürünlerinin kaderi RAW'a dönüşerek kullanılmaz hale gelmek oluyor 🙂 Daha önce yine bir SanDisk USB 3.0 belleğe aynı şekilde veda etmiştim. Önümüzdeki hafta cihazı servise göndereceğim. Bakalım ne yapacaklar.

Sözün özü, gereğinden ucuz ürünlerine pek bulaşmamak gerekiyormuş. Bir kez daha öğrenmiş oldum... Size de tavsiye etmiyorum!

#SANDISK #sandiskssd #sandiks #teknoızdırap

BeğenFavori PaylaşYorum yap