Selam arkadaşlar.

Bilgisayarıma 2. bir monitör almam gerekti. Şuan Dell S2716DG 27" Monitör kullanmaktayım. 2. monitör almayı uzun zamandır düşünüyordum ama uygun kullanışlı bir şey hiç denk gelmiyordu. Bu aralar hepsiburada.com'da ViewSonic VA2419-SH 24" monitör indirimde bunu almayı düşünüyorum ama daha önce çift ekran kullanmadığım için mevcut kullandığım 27 inç monitör ile bu 24 inç monitörü bağladığımda sorun yaşar mıyım yaşamaz mıyım bilemiyorum.

Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum.
#TeknoYardım #akış #Soru #viewsonic

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orkun @orkkoc

  Tavsiyem eğer mümkünse şu an kullandığınızla bire bir aynı monitörü alın. Sorun yaşamazsınız ama görüntü kalitesi ve boyut farkı illa ki gözünüze batacaktır.

  • Alper P. @alperjk

   Şuan kullandığım monitörün fiyatı biraz uçuk durumda 2017 9. ayda 2.300₺'ye almıştım şuan 3.000₺+ fiyata satılıyor. ViewSonic VA2419-SH hem fiyat olarak uygun geldi hemde IPS olması ilgimi çekti. Mevcut monitörde oyun oynarken veya kod yazarken sorun yaşamıyorum ama film izlediğimde renkler hoşuma gitmiyor siyahlı kısımlarda grileşme vs oluyor bunu da IPS ile çözerim diye düşündüm. Masaüstünü tam yaymayacağın 2 ekran olarak kullanmayı planlıyorum birinde oyun oynarken diğerinde bir video açık olacak mesela ona arada bakacağım ya da facebook açık olacak arada ona bakacağım vs vs.

 • Jabba the Hutt @jabbathehutt

  Farklı modeller kullanılabilir. Bende 23" Dell FHD ve 18.5" HP HD monitör var. Çözünürlük, renk ve Parlaklık farkları sorun olabiliyor. İmkan varsa aynı modeli kullanmak daha iyi.

 • Ekrem @huseyinekrem

  Hiç yoksa renk tonu farkı oluyor. Göze çok batıyor.

 • Reginald 'Bubbles' Cousins @digitalanimal

  masaüstünü 2 monitöre yayacaksan büyük sorun yaşarsın ama mesela, monitörün birinde render alacam diğerinde ise sosyal medyada gezinecem dersen pek sorun olmaz...

  • Alper P. @alperjk

   masaüstünü yaymayı düşünmüyorum. MMORPG oyun oynarken veya kod yazarken bir monitörde o işlerini görmek diğer monitörde de mesela youtube'dan bir video açıp izlemek veya bir film açıp izlemek için kullanmayı planlıyorum. şuan kullandığım monitörün fiyatı biraz uçuk durumda birde TN panel olayı var tabi. Oyunlarda sıkıntı çıkarmıyor ama film izlerken renkler pek tatmin etmiyor onu da bu IPS monitör ile çözerim diye düşünmüştüm.

  • Reginald 'Bubbles' Cousins @digitalanimal

   @alperjk arkadaşım 24 inç monitör ile 21 inç tv'yi aynı anda kullanıyor. ben bi problem görmedim. ayrı ayrı işler yapacaksan sorun olmaz.

 • sawgent @sawgent

  Ayrı ayrı işler için kullanacaksan sıkıntı olmaz. Bütçeden dolayı katlanılabilir farklılıklara. Ben de laptop ekranından bozma 15.3" bir tane, 24" TN panelli bir tane ve 17" ips notebook ekranı var yan yana duran. Hepsi de hem renk hem de parlaklık olarak ayrı dünyalarda takılıyorlar 😀

  Komple ips'e geçmek için LG 34" 34WK650 21:9 modelini düşünüyorum şu anda.

 • Alper P. @alperjk

  Yorumunuz için teşekkürler. Bende GTX 1080 var umarım driver konusunda Nvidia sorun çıkartmaz 🙂 Uğraştığım bazı şeyler var onlar bir süre sonra kendini tekrarlamaya başlıyor öyle bir süre geçirdikten sonra canım sıkılmaya başlıyor. Bunun önüne geçmek için 2. monitörü kullanacağım iki monitör aynı anda çok farklı şeyler gösterecekler. Birisinde oyun oynarken veya kod yazarken diğerinde youtube'dan bir video oynayacak veya takip ettiğim bir film, dizi gösterilecek vs.