ABD-İsrail-İran-Lübnan birbirine girmek üzere millet hala tamam goygoyu yapıyor.

Bu ülke bu kafayla daha çok krizler yaşar. Orta Doğu'da dağıtılmadık kart kalmadı biz oturmuş seçim konuşuyoruz.

Trump ın İran'la nükleer anlaşmadan çekilmesiyle İsrail işgalindeki Golan tepelerinde hareketlilik ve Jet uçuşları var deniliyor.

Ve evet, iş ciddiye binerse dolar sert şekilde fırlayacak çünkü 16 yıldır bla bla.

YTD.

https://mobile.twitter.com/Jerusalem_Post/status/993917541989761024

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yekta F. @flashock

  Bu son gelişmelerden sonra sene sonu dolar tahminleri de fırlamış durumda.

  Sene sonunda 4.70 seviyeleri öngörülüyordu şu an ise 5.50’den bahsediyorlar.

  Sadece sıkıntılı durum bu da değil maalesef FED, 2018 senesi içerisinde 3 faiz arttırımı yapacağını açıkladı ve sadece 1 faiz arttırımı yaşadık durum ortada diğer 2 faiz arttırımından sonra ağlanacak halimiz bile kalmayacak.

 • Waterfallll @waterfallll

  Allah yardımcınız olsun. Bir gecede savaş çıkmaz herhalde ama sıra Irak ve Suriye den sonra İran a gelecek gibi.

 • Waterfallll @waterfallll

  @brave Şimdilik Suriye batısında hareketlilik var deniliyor. Direkt İran a saldıracak bir hazırlık görünmüyor. Golan da birkaç jet havalanmış alarm seviyesi yükseltilmiş, Lübnan kara ordusu hareketlenmiş falan.

 • Waterfallll @waterfallll

  İlk aşamada yemez ama Suriye den İran ı kovacağız vs demiş Netenyahu. İran R çekmezse hazır bekliyor gibiler.

 • @johncenaaa @xeon

  Bir şey olmaz üzerine çökmesinler diye yine Netanyahu gündemle oynuyordur.

 • reducto @protego

  Arkadaşlar abartmayın bu kadar hep diyorum. Evet sular ısınıyor bazı hamleler yapılacak ama "ordular hazırlanıyor ülkeler savaşa girecek" diye birşey yok. Kolay mı o kadar. İran diyoruz. İran'a yapılacak saldırı 3. dünya savaşı başlatır. Anlamıyorum ülkelerin "yaa hadi saldırak bunlara bişe olmaz" diye mi hareket ettiğini sanıyorsunuz?

  "Orta Doğu’da dağıtılmadık kart kalmadı biz oturmuş seçim konuşuyoruz." Elbette konuşacağız. Zaten bu yüzden 16 yıldır her haltı yaptılar kimse ses çıkarmadı. Yok Irak karışık yok Suriye karışık yok orası karışık bura karışık durun hele zamanı değil bunlar olurken temel haklarla mı ilgilenelim? kafaları bizi bugüne getirdi zaten. Hep biyerler karışık hep daha önemli meseleler var. Daha önemli mesele diye birşey yok. Tüm meseleler önemli.

 • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

  @waterfallll İran senin kadar endişelenmiş midir acaba!

 • Waterfallll @waterfallll

  @caskalaynen Umarım endişelenmiştir.

 • merakli @merakli

  İnsanımız işte ne diyelim. Dünya'dan bir haberler. Dolar'ın çıkmasını da sadece Hükumet'in yaptığı işlerden dolayı oluyor sanıyorlar ki bunu düşünenler birde seçimden sonra Dolar'ın 2 liraya ineceğini falan sanıyor. Hulusi Akar'ın bile siyasetin içine girip, yönlendirme yapması (Malum konu) aslında büyük bir felaketin-savaşın geldiğini gösteriyor ama işte bizim insanımız ne olursa olunsa yeter ki TAMAM olsun diyerek hareket ediyor.

  Edit-Not: Dolar'ın yükseldiği 3 ülke: Rusya,İran ve Türkiye. Bu 3 ülke'de ne hayırsa Ortadoğu'da birlikte hareket eden ülkeler (ABD'ye karşı)

  • merakli @merakli

   @esercankutay Olaya yanlış yerden baktığınız için Hulusi Paşa'nın yaptığı işe rezillik diyorsunuz fakat bir Ordunun başı böyle bir işe kalkışıyorsa 2 değil 4 kez düşünmek gerek. İran ve Rusya'da Dolar bizden daha mı iyi gidiyor? İran, Dolar'a sabitleme yaptı. Rusya'yı demeye gerek yok. Adamlara hem Dolar hem Benzin üzerinden girişiyorlar. Bu işi bölgesel değil de Türkiye çapında düşünmek büyük yanlış olur. Başka yorum yapmayacağım, siyasete kaymayalım 🙂

  • Waterfallll @waterfallll

   @esercankutay siyasete girmeme konusunda ikinize de katılıyorum 😀

   Bu arada sopa falan yok Gül ile Akar gençken zaten tanışıyorlarmış. Akar Gül'ün ofisine de yakınmış görüşmüşler. Konuşma olmuştur illa ki ama tehditlik bir durum sanmıyorum. Gül de öyle açıkladı zaten.

  • merakli @merakli

   @hex4d0r Rusya'nın ekenomisi çok mu kötü ki değer kaybediyor? ABD kızınca Benzinin varil fiyatı düşürüyor falan. Bunlar sadece ülkenin durumuna göre olacak şeyler değil.