#TV tavsiyesi alabilirim. Samsung, Philips, LG hepsi hakkında kötü yorumlar var. En iyi yorumu Grundig almış gibi. Ne dersiniz. Smart ve 4K planlıyorum. Boyut da min 43" iyi gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gökhan @gokhans19

  Philips sakın alma. Ekşide yorumum var bunla ilgili.

  • E.T. @e-t

   nasıl bir sorun yaşadınız philips ile ilgili?

  • Gökhan @gokhans19

   @e-t 2 farklı yorumum:
   ===========================================================================tvlerinin özelliklerine kanıpta alanlar benim gibi hayatlarının hatalarını yaparlar.

   3 yıldır 46pfl4908k/12 modelini kullanıyorum yani kullanıyorum dediğim lafın gelişi.

   panel kalitesini ne kadar sevsemde yazılımı tam bir ızdırap. 100 tlye alınan tablet bundan 10 kat hızlı çalışır. kanal silme yok, kanal taşıma ızdırap. hani birini bakkala gönderin gelene kadar sadece 1 tanecik kanalı anca bulupta taşıyabilirsiniz. dünyanın en fonksiyonsuz ve en yavaş smart tv yazılımını sanırım bu tvye koymuşlar. hi level alırım ama bir daha bu markanın tvlerini ne alırım nede aldırırım.

   teknosa çalışanının aklına uyduk düştük bi hataya 3 yıldırda çilesini çekiyoruz. biz ettik siz etmeyin aman diyim.
   ===========================================================================
   Bundan yaklaşık 3 sene önce 3Dnin moda olduğu zamanlarda asırlık tüplü tvmizi değiştirelim dedik ve internette dolaşırken lgnin bir modelini teknosada ucuza görüp onda karar kıldık. Mağazaya gidince o ürünün seri sonu olduğu ve mağazada kalmadığı belirtildi ve bizde bari diğer tvlere bakalım dedik. Teknosa çalışanının övgüleri ve verdiği özelliklere göre fiyatına aldanıp Philips 46PFL4908K_12 smart tvyi alma gafletinde bulunduk. 3 yılın sonunda size artıları ve eksileriyle bu televizyonu anlatıcam.

   Artıları:

   + Fiyatına göre harika panel kalitesi. HD görüntüde çok kaliteli, çok berrak bir görüntü veriyor.

   Eksileri:

   - Smart tv olayı lafta kalıyor.
   - Tv donanım kısmında çok zayıf.
   - Tv yazılım konusundada berbat ötesi. Sokaktan tuttuğun bir yazılımcıya bi kahve ısmarlasan ortaya daha kaliteli bir yazılım çıkardı.
   - Yazılımın yetersiz, kalitesiz ve kullanışsız olmasına birde aşırı yavaş donanım eklenince bırakın smart tv kısmını kanal listesinde dolaşmak bile ayrı bir işkence.
   - Kanal listesi demişken, kanal silme olayı yok. Philips bunu ahmakça savunuyor. Kanal silme olmadığı için şifreli veya şifresiz hiçbir işinize yaramayacak kanallar 5000 kanal hafızasının içinde karışık şekilde dağılıyor. Ne var bunda, ilk 50ye izlediğin kanalları diz sonraki 4950yi hiç elleme diyenler olabilir. Ancak buradada sizi kanal taşıma eziyeti karşılıyor. Diyelimdi X kanalı 10. sıraya alacaksınız. Olaylar şöyle geliyor: Önce 5000lik listede 250 sayfa tek tek dolaşıp X kanalı manuel şekilde buluyorsunuz. Sonra taşı diyorsunuz ve 249 sayfa tek tek dolaşıp 10. kanalın üstüne gelip okey diyorsunuz. 1 kanalı bulup taşıması şanslıysanız 5 dakika şanssızsanız 10 dakika civarı sürüyor. Toplu taşıma yok. Diyelimki 10 adet kanal taşıyacaksınız. O zaman hepsini yukarıda anlattığım şekilde tek tek bulup taşıyacaksınız.
   - Bittimi bitmedi. Bu tvnin yazılımında kanal taşırken bazen son okey dediğiniz anda kanalı taşımama sorunu oluşuyor. Eğer o soruna denk gelirseniz tekrar o kanalı bulup 249 sayfayı geçip kanalı taşımanız lazım. Ayrıca bu sorunda kendi içinde farklı bir soruna yol açabiliyor. Tv bu sorun sırasında donuyor. Fişten çekip tekrar takıyorsunuz. Tabikide o berbat donanım neticesinde tv kendine gelene kadar 30 saniye-1 dakika arası bekliyorsunuz.
   * Gelelim bu tvnin smart tvyi oluşturan kısmına. Yazılımın ve donanımın yavaşlığı ve yazılımın fonksiyonel olmaması nedeniyle smart özelliklerinden asla yararlanamıyorsunuz. Diyelimki içindeki tarayıcıyı açıp bir siteye gireceksiniz. Smart menüsüne girip tarayıcıya girip site adresini yazıp siteyi görüntülemeniz eğer tv iyi günündeyse yaklaşık 15 dakikanızı alıyor. O kadar kullanışsızki kapatayım dediğinizdede kapandığı anda sanki tekrar basmışsınız gibi smart menüye tekrar giriyor aynı anda tekrar çıkıyor ve tekrar giriyor. 15 kere bastıktan sonra çıkabiliyorsunuz. Burdada bazen donuyor ve izlediğiniz kanalda kalıyor onun dışında kanal değiştirme vs. yapılamıyor. Yani tv kendine gelemiyor.
   - Tvyi aldığımız dönemde 3-4 yazılım güncellemesi çıktı ancak yavaşlık ve fonksiyonellik sorunlarına herhangi bir çözümü olmadı.

   Daha yazabileceğim çok eksisi var ancak yazarken yoruldum. Siz siz olun iyice araştırmadan asla tv almayın. Markası philipsse araştırsanızda almayın. Ayrıca diğer satın alanların yorumlarınıda şu linkte okuyabilirsiniz:

  • E.T. @e-t

   @gokhans19 ben de philips 55pus7101 modelini kullanıyorum. yaklaşık 2 yıl olacak neredeyse alalı. sizin yaşadığınız sorunları yaşamadım. android 5 ile gelmişti sonradan 6ya yükseldi. 7 de gelecek gibi ama benim için çok önemli değil. ama şunu da belirtmem gerek ben televizyonu sadece smart fonsikyonu, apple tv bağlantısı ve xbox one ile kullanıyorum bu sebepten kanal geçişleri ile ilgili bir tecrübem yok. ben özellikle paneli, ambilight olması ve ambilight + hue bağlantısı desteklemesi sebebiyle almıştım. benim isteklerimi karşıladı fazlasıyla. önümüzdeki ay uydu bağlantısını deneyeceğim. farklı bir durumla karşılaşırsam buraya eklerim.

 • Zibil @zibil

  Samsung bence.. Vatanda LG, Philips ve Samsung u yan yana inceledim, Samsung u daha çok beğendim

 • Şahin. @strdex

  Sony ye bakabilirsin 🙂

  Sony nin full hd 3 kullanıyorum bayadır. 2015 model. Android 7 yeni geldi 🙂

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Lg web os tvlere bayılıyorum , iki arkadaşıma aldırdım 4k smart ikisi da bana teşekkür ediyor, çatır çatır internetten film izliyorlar.

 • Cihan Ç. @cculha

  Hangi markalar Android kullanıyor?

 • Cihan Ç. @cculha

  Philips, LG, Samsung. 3 marka hakkında da olumsuz yorumlar var. Bu gidişle GRUNDIG alacam 😀