Origin hesabıma Amerika'dan giriş yapıldı. Hemen telefondan bağlanıp iki aşamalı doğrulamayı açtım. Şifreyi yarın PCden değiştiririm diye düşündüm. Ertesi gün Rusya'dan giriş yapılmaya çalışıldı. SMS olarak Rusça doğrulama şifresi gelince anladım bunu da. Sanırım hesap bilgileri bir yerden çalındı ve farklı farklı insanlara verildi. Origin'de kullandığınız e-posta ve şifreyi başka hesaplarda da kullandıysanız değiştirmenizi tavsiye ederim. @gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ad33p @ad33p

  Benim de Steam aynı şekilde, şifreyi değiştiriyorum hala şifre ile giriş yapıyorlar. Ama neyse ki iki adımlı doğrulama var da giremiyorlar. Ülkeler sürekli değişiyor, en son ABD'den bile giriyorlardı.

  • imperio @imperio

   Şifreyi bir şekilde kaptırıyorsun o zaman ama nasıl?

  • ad33p @ad33p

   @protego Bir türlü bulamadım, Humblebundle, gog gibi sitelerden bağlayınca mı oluyor diye gidip oralardan da "unlink" yaptım ama bir türlü bulamıyorum. Şifrelerim de tahmin edilebilir değil 16 haneli rastgele sayı-harf-noktalama işareti yapıyorum.
   Steam ile de yazıştım, şifreni değiştir iki adımlı kullan dedi, zaten kullanıyorum. Ben de artık iki adımlıya güveniyorum, öyle uyarı gelince, direkt silip geçiyorum 🙂

  • Regulus @regulus

   Bu şifreler eninde sonunda birilerinin eline geçiyor. Bunu kabullendim artık çünkü bunu engellemek benim elimde değil. Benim tek yapabildiğim hiç bir hesapta aynı şifreyi kullanmamak ve varsa iki adımlı doğrulama kullanmak.

  • imperio @imperio

   @ad33p Tarayıcıdan Steam'e giriyor musun hiç? Giriyorsan phishing olabilir diyeceğim de onu anlardın muhtemelen. Tarayıcıdaki eklentilerden biri olabilir. Tüm verileri okuma izinleri oluyor genelde. Bilgisayarda bir keylogger olabilir. Ya da telefondan giriş yapıyorsan telefonda bir virüs olabilir... Başka bir ihtimal gelmiyor aklıma. Söylediğin tarzda şifreleri öyle deneyerek falan bulamazlar. Bir yerden açık veriyorsun..

   @regulus Sen de bir yerden açık vermişsin. Kolay tahmin edilebilir bir şifre değilse öyle denemeyle falan bulunmaz.

  • Regulus @regulus

   @protego @miskin Sorunun bireysel olarak benden kaynaklanmadığına eminim. Bilinçli sayılırım bu konularda. Eklenti demişsiniz taryıcımda herhangi bir eklenti falan da kurulu değil. Zaten sorun bende bile olsa Origin hesabıma ciddi anlamda çok uzun süredir hiçbir yerden giriş yapmadım. Hesapla ilgili başka bir işlem de yapmadım. Yani şifre kaptırsam kesinlikle bu hesabın şifresi olmazdı bu. Sorunun dışarıdan kaynaklandığını düşündüğüm için bu konuyu açtım başkalarının da başına gelmiş olabilir diye.

  • ad33p @ad33p

   @protego İlk olduğunda phisingden şüphelendim ama sonra linke gidip baktım orijinal site.
   Bir sürü olasılık var dediğin gibi o nedenle ara ara deniyorum işte, sitelerden bağlantımı kaldırıyorum vs. Belki de dediğin gibi bir eklenti olabilir. Bir dahaki sefere eklentilerimi devredışı bırakıp steam sayfasına giriş yapıp, şifremi değiştireyim. 🙂

 • miskin @miskin

  Bilgisayarınızda virüs olabilir bilgileri karşı tarafa gönderiyordur