Hepsiburada'dan 10 Aralık'ta bir kablo siparişi vermiştim. Sebebini anlayamadığım şekilde bambaşka bir adreste tanımadığım birine teslim edildi siparişim Aras kargo tarafından. Bugün tam bir ay oldu, hepsiburada'nın tek yaptığı teslim kağıdının fotoğrafını çekip yollamak ki bu şekilde ürünün alakasız bir adreste tanımadığım birine teslim edildiğini bana kanıtlamış oldular.

Bugüne kadarki olan süreçte sanki ben yalan söylüyormuşum gibi davranarak teslim kağıdını bulacaklarını, ona göre tarafıma iade yapılacağı söylendi. Bir kaç kere Aras kargo tarafından arandım, adeta sorguya çekildim. Bir defasında sistemdeki adresi okumasını istediğimde benim doğru adresimi söyledi, hatta yanlış adresi bile göremediğini söyleyip "Nereye teslim edildiğini bilmiyorsanız nasıl bulayım ben sizin ürününüzü?" şeklinde son derece anlamsız bir çıkışları da oldu.

Sonuç olarak sorunum hala çözülmedi. Şanslıyım ki sadece basit bir kablo, mali değeri de pek yok, çok ihtiyacım da. Bunun öncelikli olarak bir kargo problemi olduğunun farkındayım ama hepsiburada'nın müşterisinin arkasında hiç durmayıp sonrasında da konuyu kapatmak için saçma sapan bir belge yollayıp hadi geçmiş olsun demesi de ayrıca üzücü tabi.

Hepsiburada'yı oldukça kullanıyorum, genelde ufak tefek şeyler dışında problem çıkmıyor ama bu olaydan sonra en azından acil ihtiyaç duyduğum şeyleri oradan almayacağıma eminim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Recai @recai

  mesele urunun degeri yada yanlis adrese teslim edilmesi degildir, hata olabilir ve cözulur ama isin ironisi bu tur olaylarin surekli hale gelmesi ve yapilan neredeyse bilincli hata sonucunda ise kimsenin sorumluluk kabul etmemesi...
  simdi dusunulmesi gereken bu tur olaylarin en kucuk özel isletmeden en buyuk devlet kurumlarina kadar yansidigi...

 • Joe @joe

  Hayır alan şerefsiz niye alıyor. Yanlış geldi der insan. Kaçırdıklarını kâr sanıyorlar

  • Gump @runforrest

   Yalan o bence. Bana da aynı muhabbeti yaptılar, emin değilim ama getirmeye üşendikleri çok küçük/çok büyük şeyler için 1-2 gün sonra sallamasyon bir isim giriliyor sisteme ki müşteri peşine düşüp gelsin kendisi alsın. Basit şeyler oldukları için inatlaşıp peşine düşmedim, başkasına teslim edildi denilen ürün sanki hiç bir şey olmamış gibi güç bela kapıya geldi.

 • Gump @runforrest

  O aras kargonun ben ta ..................... neyse. 🙂