Yahu nedir bu Android'in Apple fanlarından çektiği? Az bir süre günlük iPhone kullanıyorum, uygulamalar hobi olarak çöküyo ama Android kötü yahu. Kafa kafaya diyorum ben. Ama şahsi tecrübem Android'in uygulama kararlılığı konusunda Apple'dan bir farkı olmadığı. Onda da çöküyor yani. Ama çökerken bile tatlı gözüküyor o ayrı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Scrite @scrite

  3 senedir iphone yani ios kullanıyorum inanırmısın 1 kez bile uygulama çökmedi.

  Ha kötü uygulama varmıdır tabi ki vardır ama androidde daha fazla olduğu kesin.

  Neyi kıyasladığımız önemli konu telefonsa ayrı işletim sistemi ise ayrı.

  İşletim sistemi konusunda bana göre ios açık ara önde sebebi basit tek cihaz için donanım üretiyor veya topluyorlar.

  Bunun dışında benimkisi seninkini döverci tayfaya aldırış etmeyin malum bizim insanımız beynini bir yere kiraya vermeyi zorunluluk hissediyor.

 • Agab @agab

  Telefonu (ayfonu) bağcılar bit pazarından mı aldın? Appstore'a tıklayınca google play açılıyor mu?

 • Fatih @fatihy

  3 aydir iPhone 7 kullanıyorum 2 defa uygulama çoktu.
  Daha 3 ay öncesine kadar android kullanıcısı idim. Orada da uygulama kolay kolay çökmüyor. Bence siz abartıyorsunuz.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Bu durum zaten uzun zaman önce raporlandı. Bir çalışmaya göre iOS'da uygulama sorunları Android'den fazla.

  http://bgr.com/2016/11/17/iphone-vs-android-reliability-crashing-apps/

  • mstfanar @mstfanar

   Valla Android üzerinde de düzgün uygulama kullanılırsa çökmüyor. Ama kimin, neyin yaptığı bilinmeyen uygulamalar çok. Bir de mağazada çok eski uygulamalar da bulunuyor, e bunlar yeni sürümlere uygun olmadığı halde kurulabiliyor. Çökerse bunlar çöküyordur genelde. Windows'un geriye uyumluluğu gibi bir şey.

   Anrdoid'in bunu daha da sıkılaştırması lazım. Ha bir de şöyle bir şey var, uygulamayı yazan diyor ki bu senin telefonunla uyumlu değil. Biz de hemen apk indirip yan yoldan dolaşarak kuruyoruz bazı uygulamaları. Ama sonra o uygulama çökünce Android suçlu oluyor. 😀 Özgürlük dedin mi böyle bir şey işte, sistem seni kısıtlamıyor ama senin yaptığın hatalar sisteme laf atmak için de kullanılabiliyor.

  • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

   @mstfanar Anladığım kadarıyla bahsettiğim karşılaştırmayı popüler uygulamalar ile yapmışlar. Evet market başıboş malesef. Google'ın bazı sebepleri vardır ama düzeltilmeli. Eğer Project Treble ile güncelleme konusunu ciddi şekilde iyileştirmeyi başarabilirse sıra markete gelmeli.

  • mstfanar @mstfanar

   @emrah-ozturk Zor o iş ya. Hani bilgisayardaki klasörleri başta darmadağın kullanırsın da işin içinden çıkamayınca komple format atarsın ya öyle sağlam bir temizlik lazım. 😀
   Bkz: Firefox şimdi eski eklentilere sert bir tutum uygulayarak yeni sürümlerinde kullanılmasını tamamen engelliyor. Öyle bir karar alabilmeli.