Genel olarak karanlık bir atmosferde geçen filmimiz,tam aydınlığa kavuştuk dediğiniz anda tekrar karanlığa boğulmasıyla oldukça sade ancak sonunda bıraktığı tat itibariyle bazılarınıza yetersiz gelebilecek bir final sergiliyor.
Genel olarak 2 adet dedektifin etrafında bir dönme dolap misali olup biten olayların aslında tam olarak göründüğü gibi olmaması ile farklı bir boyuta taşınıyor.

Nasıl insanların oturması,kalkması,konuşması tarzı,iş yapma biçimi vb. şeyler kişiliğinden bir parça taşıyorsa aynı şekilde işlediği suçlar da kendisinden bir parça bir taşıyor.Ancak olayların oluş biçimi dini bir öğüte dayandığı zaman işler hiç olmadığı kadar sarpa sarabiliyor,işin içine kendi ailevi sorunlarının girmesi kişinin başını büyük bir belaya sokabilir cinsten sonuçlar doğurabiliyor.

Teknolojinin gelişmesi ile nerdeyse her şekilde izlenmek,üzerinizden sizin haberiniz olmadan farklı çalışmalar yapılması artık neredeyse sıradanlaşsada,teknoloji bu kadar gelişmiş değilken nasıl yapıldığının bir örneğini filmde görmek beni şaşırtmıştı.Kitaplar insanlara bir fikir bir ideoloji aşılayabilir ve fikirler seneler sonra bile benliğinden hiç bir şey kaybetmeden ortaya çıkabilir,peki bu fikirler nasıl takip edilebilir?

Kevin abinin ''En İyi Kötü Karakter'' dalında ödül almasını sağlayan oyunculuğu ise etrafınızda ki insanlara daha dikkatli bakmanıza neden olacak kadar sizi derinden etkileyebilir.
#Se7en #GeceyeBirFilmFırlat

BeğenFavori PaylaşYorum yap