Arkadaşlar windows10 da işlemci hızı ile ilgili sıkıntı yaşıyorum. Win7 de sorun yok cihaz asus ux305fa core m işlemcili. Sistem sürekli işlemciyi sınırlıyor. Yardımcı olabilecek var mı ? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sawgent @sawgent

  Geçenlerde benim de başıma geldi. Monster'ın kendisinden kaynaklandığını düşünerek destek kısmına anlattım bu 0.79Ghz olayını adamlar bize gönderin bakalım dediler. Şantiyede olduğum için gönderemedim. Sonrasında da bir daha karşılaşmadım bu sorunla.

  Bende bios ayarlarını sıfırlayınca normal durumuna dönmüştü.

 • kemal @calimera

  Cpu-z ile kontrol eder misiniz? Windows bazen yanlış raporlayabiliyor. İşlemciye yüklenen bir şey yaptığınızda Cpu-z'de olması gereken değeri göstermesi gerekiyor.

 • bLind @blind

  Cevap veren herkese teşekkür ederim. İşletim sistemini daha yeni kurdum ekstra hiçbir program yok ayarda değiştirmedim. Yüksek performans modunda sistem. Bahsedilen gelişmiş ayarlardaki işlemci üst sınırındada sorun yok.

 • bLind @blind

  Arkadaşlar sorun işlemcinin ısınmasından kaynaklanıyor.50 li derecelerde gezmesine rağmen sistem hızı düşürüyor.Bunu anlamak için bilgisayarı buzun üstüne oturttum dakikalardır işlemci yavaşlamıyor son hızda çalışıyor. Fansız bir sistem var neden ısınırki bu bilgisayar ne yapmak lazım serin tutmak için.

 • bLind @blind

  Güncelleme arkadaşlar anlamsız geldiği ve sonuç bulamadığım için bilgisayarın geldiği işletim sistemi olan win8.1 kurdum şuan driver filan arıyor güncelleştirme kuruyor sistem birazda ben yoruyorum yarım saati geçti %100 de çalışıyor işlemci. Sorun win10 kaynaklı olduğunu çıkarıyorum buradan. Yorumlarınız nedir ?#TeknoYardım

 • bLind @blind

  3 gün oldu sorunsuz bir şekilde çalışıyor bilgisayar. Şimdi windows10 kullanamaycak mıyız bu cihazda :@