#Xbox360 #steam
Arkadaşlar selam. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var:
Dokuz yaşında bir oğlum var. Kullandığı bir Ipad Aır 2 var, ancak gerçek oyun oynamasını istiyorum. Bu ara BIM de satılan XBox 360 lar sahibininden.com da 350 civarı bulunuyor. Ama kırılamayan cinsten, sadece orjinal oyun ile oynanıyor.
Bir de evde geçen yıl aldığım 24" DELL AOI var.
http://www.hepsiburada.com/dell-7459-intel-core-i5-6300hq-2-3ghz-3-2ghz-8gb-1tb-32gb-ssd-23-8-full-hd-all-in-one-bilgisayar-tb30w81c-p-BD601986

Soruna gelince: Xbox360 alıp ikinci el oyun mu mantıklı? yoksa mevcut bilgisayar ile steam den oyun alarak mevcut bilgisayarı kullanmak mı mantıklı?

@ardazeytin, @mr-paramedik ve diğer arkadaşlar

Dell 7459 Intel Core i5 6300HQ 2.3GHz/3.2GHz 8GB 1TB+32GB Fiyatı

Dell 7459 Intel Core i5 6300HQ 2.3GHz/3.2GHz 8GB 1TB+32GB en iyi fiyatla Hepsiburada'da! Şimdi Hepsiburada'da taksit seçenekleriyle ve indirimli fiyatla sipariş verin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • zaradr @zaradr

  Bahsettiğim XBox360 kırılamıyor. (6/2014 sonrası üretilenler kırılamıyor muş.)

 • Hado @hado

  9 yaşında çocuk grafiğe pek takılmaz herhalde ama oyundan oyuna atlamak isteyebilir, o yüzden kırık xbox360 (sıfr ya da ikinci el) gayet mantıklı.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Elinizdeki bilgisayar grafik kalitesi odaklı son yıllarda çıkan oyunlar haricinde oldukça yeterli. Free to play oyunlarında hemen hemen hepsini oynatabilecek güçte. Steam'den de alınacak oyunlarda oyunların kaynak gereksinimine dikkat ederek aldıktan sonra sorun çıkacağını düşünmüyorum. Uzun vadede steam hesabında oyunların birikmesi de işinize gelir. Yarın bir gün yeni PC alınır daha güncel daha yüksek grafikli oyunları da kütüphanenize eklersiniz.

  Ancak xbox 360 alırsanız eksi oyunlarla kısıtlı kalacaksınız. Korsan çözümle belki idare ebilirisiniz ama online oyun vs. derken gerçek bir deneyim olmayacak. Kısa vadeli çabuk sıkıcak bir çözüm olur. Konsol da oldukça eskidi. Yeni oyunlar da artık çıkmıyor.

  Konsol ve konsol oyunu masrafına girmenizdense o parayı steam hesabına oyun alarak uzun vadede harcasanız daha iyi olur.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Grafik donanımına abanmayan onbinlerce oyun var Steam'de. Oyun zor demek biraz yanlış. Çoğu f2p oyun da oynanıyor 940m FHD olarak.

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  İyi bir Pc, Xbox 360'dan daha yararlı olacaktır. Ayrıca Xbox 360 gamepad'i ile de Pc'de oyunları oynayabilir. @ardazeytin gibi benim de tercihim Pc'den yana olurdu.

  Bunun dışında Xbox360'a sadece eski nesil oyunlar alınabilecek ve çocuk bir konsol oyuncusu olarak yetiştiğinde yeni nesil bir konsol istediği taktirde tüm oyun arşivini yeniden oluşturmak zorunda kalacak. Oysa Steam'de alınan oyunlar kütüphanede daimi olarak kalacak.

 • emrebn @emrebn

  Xbox 360 oyunları almak isterseniz bana yazabilirsiniz hocam. Hali hazırda sattığım 10 kadar oyun var.