Aslında çok net. Bir telefon kendimize, bir telefonda devlete alıyoruz. Keza arabada aynı şekilde, bir araba kendimize bir araba devlete alıyoruz.
http://www.ntv.com.tr/ekonomi/akilli-telefonlara-bandrol-zammi,Sra5D8fb1kq24kwbxuGKJQ
@gamsizm

Ekonomi Haberleri – Borsa, Finans ve Altın Fiyatları | NTV

Borsa ve finans haberleri NTV’de! Ekonomi haberleri bölümünde canlı borsa ile borsa gündemini, güncel altın fiyatları ve anlık döviz kuru takibini yapabilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Vergiden kazanan bir devletimiz var. Araç elektronik vs. olmasa ülke acaba ne halde olacak ? geçen bir elektrik faturası gördüm adam 33 tl kullanmış kullanım bedeli diyor. gelen fatura 145 lira e gerisi ? vergi hemde kaçak göçek kullananların bedeli sana bana yıkılıyor.

  Hani çıkar yol yok mu ? var. Var ama yapan bir devleti var mı ? yok. Kaçak göçek kullananın komple elektriğini keseceksin. Mahalleye giremiyoruz edemiyoruz diyorlar da komple o mahalleye giden trafodan artık neredeyse kesersin. Ha vergimizi verelim imtiyaz etmiyoruz ama ya artık bu vergi işi çok oldu. ÖTV KDV bilmemne bandrolü aracılık edilen zımbırtının aracılara bedeli, dövizin o an ki kur'u 100 dolarlık yani bizde o telefonun 300 lira olması gereken cihaz oluyor 700 800 lira.

  Pırlantadan vergi alınmıyor bu arada ama ekmekten alınıyor bilginiz olsun. Yani bilmiyorum bir çıkar yol lazım. Bu vatandaşlara daha fazla yük demek daha fazla terör demek ben bunu görüyorum. Sen daha ulaşılmaz daha zor yaparsan adam ihtiyacı olursa ve çalışsa dahil alamıyorsa çalar. Elektrik işte ucuz olsun herkes kullansın değil mi ? ki ihtiyaç yahu 70 sene evvel değil ki. E ama işte sen dayata dayata 30 liralık faturayı 140 145 lira yapa yapa adamda çalar. Aynısı kaçak sigara içinde geçerli en ucuz sigara yanılmıyorsam 8 lira e kaçakta 3 lira e bağımlı adam ne yapacak ? kaçak alacak eli mahkum çünkü o kazandığı asgari ücret yetmiyor.

  Diyorum ya devletin bunlara alacak önlemi var. Var ama yapan var mı ? işte orasını bilmiyoruz. Altında ne nedenleri varda yapılmıyor diye düşünüyoruz.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Aslında çok net. Üretmiyorsan alma demeye getiriyor 😀

 • Orkun @orkkoc

  Bu arada bu ay suyada örtülü zam yaptılar galiba 🙂 kullanım aynı fatura farklı 🙂

 • 3dfx @3dfx

  Muaynanesinde para basip asgari ucretliden daha az vergi odeyenlerin ulkesinde normal. Vergi sistemimizin gelismesi, sertlestirilmesi lazim. Daha gecen gun Spor Kluplerine ait olan 200 Milyon TLden fazla borc silindi.

 • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

  Neden sadece tüketimi azaltmaya çalışıyorsun, neden ÜRETMİYORSUN?

  • Orkun @orkkoc

   Üretebilmek için Ar-Ge yapmak lazım ki "know-how" diye tabir edilen bilgi birikimi oluşsun. Bunun içinde vizyon ve para lazım. Maalesef ülkemizde hem özelde hem de devlette bu ikiside yok. Daha doğrusu para var ama vizyon olmayınca bir işe yaramıyor.