DSLR Makinayı severek aldım, uzun bir süre kullandım. Fakat evlilik ve özellikle çocuk olduktan sonra seyehatlerde ayrı bir yük olduğunu düşünmeye başladım. DSLR makine kullanımı, tutuş şekli özellikle aynanın sesi ayrı bir zevk, hala elime aldığımda hala severek kullanıyorum ama; @korayus Koray Üstüner arkadaşımızın yazdıklarını okuyunca bende değişimi düşünmeye başladım sanki. Nikon D7000'i Satıp Sony RX100IV vb. bir makine almak sizce mantıklı mı? Yorumlarınızı Bekliyorum. @teknoseyir @baris_ozkok @gamsizm #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Barış Özkök @baris_ozkok

  Merhabalar. Öncelikler bazen içinde bulunduğumuz ortama göre değişiklik gösteriyor. Bence aynasız kameralar size daha tatmin edici gelecektir. Verdiğiniz örnekteki makina çok güzeldir. Mesela Olmypus' un OM serisi de güzeldir. Ama taşınabilirlik derseniz sony rx100 veya Canon EOS M gibi makineler sizin daha çok işinizi görecektir. Ne kadar az yük ve ağırlık, o kadar fayda sizin için.

 • Musa Ataseven @musaataseven

  Barış abi Olmypus'da az küçük değil hani 🙂 Sony AS100V aksiyon kamera aldım en son. gündüzleri güzel kareler çıksa da geceleri fıss 🙂 Birde amaç fotoğraf değil zaten (eğlencelik) En iyisi ek bir makine almak 🙁 Vazgeçilmez sanki DSLR'den.

 • Koray Üstüner @korayus

  Eğer 4k video sizin için önemli bir özellik değilse RX100 III ile IV fotoğraf anlamında çok farklı değilmiş. O nedenle III de düşünebilirsiniz. IV ile ilgili izlenimlerimi haftaya sizinle paylaşacağım. İnceleme tadında değil zaten onunla ilgili tonla bilgi var nette. Ben daha ziyade yıllardır DSLR kullanan biri olarak bu makineyi ilk olarak hangi konular bana ilginç geldi, neleri beğendim onlardan bahsedeceğim. İnceleme sitelerinde bulamayacağınız şeyler ile ilgili yorumlarım olacak... 🙂 Meraklısı için 1-2 tane raw ve jpeg foto koyarım ama amacım bu değil çünkü nette tonla örnek fotoğraf var zaten.

 • Musa Ataseven @musaataseven

  Sony RX100 M4 aldım sonunda. SONUÇLAR HARİKA 🙂