OS X kullanıcı arkadaşlar, beni şu dertten kurtarın lütfen: OS X'in Intel SpeedStep ayarlarına nasıl müdahale edebilirim? Çıldıracağım, işlemyici ayakta tutabilmek için sürekli programlarımı açık tutmak zorunda kalıyorum. Açık tutmadan, minimum hızı yüksek bir süzeyde tutmak istiyorum. Internette çok karışık anlatımlar var, bir şey anlamıyorum...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Macbook Pro 13", bildiğin kadarıyla, bu tip şeyleri düzenlemek için ayar dosyaları var ama lanet şey çok karışık. Yanlış bir şey yapmak istemiyorum, bilgisayardan almama rağmen.

 • Emre @emre64

  Çare windows ya da linux 🙂

 • lterlemez @lterlemez

  Bataryadan kullanmak gibi hiçbir niyetim yok zaten, elektriğe bağlıyken böyle ise pildeyken hiç iş yapmaz bu alet. İster pc ister mac, siz siz olun sakın intel'in kırpılmış işlemcili dizüstülerini almayın.
  Nedenine gelince, işlemciye yüklenmeyince, throttling'e bir giriyor, uyandırana kadar akla karayı seçiyorum. Boş word bile ağlaya ağlaya açılıyor cihazda ya, menüler yavaşlıyor, geç tepki veriyor, vs. vs. vs.
  Ha, disk bakımlarını, izin bakımlarını falan yapıyorum. Disk'te yeterince yer var, üstelik 16GB ram takılı ama intel speedstep berbat.
  Ancak 2-3 tane yazılımı çalıştırıp, bir tanesini kullanıyorum, biraz toparlıyor ama iş görmez arkadaş. Lütfen paraya kıyacaksanız da i3, kırpılmış i5/i7 felan almayın dizüstünde, kimseye tavsiye etmem. Web gezecekseniz de almayın.