BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gökhan @gokhann_

  Gtx 970 al bunların yerine derim 😉

 • DiYaR @diyar

  @gokhann_ bişey soracam gökhan bey, bu gtx 970 4gb 256bit. amd 4gb 512bit. ekran kartı alırken genelde bit değerine bakmak daha iyi deilmi?

  • Gökhan @gokhann_

   Evet bende öyle sanıyordum ama sağolsun @msarakaya beni bu konuda aydınlattı ve yardımcı oldu. Şimdi şöyle söyliyim, keramet bit de değil mimarideymiş. Nvidia gtx 970 de maxvell mimarisi kullanıyor. Buda şu demek;
   GeForce GTX 970 ciddi oyun deneyimi için tasarlanan yüksek performanslı bir grafik kartıdır. Gelecek nesil NVIDIA® Maxwell™, mimarisi ile güçlendirilen GeForce GTX 970 sanal gerçeklik, HD ve ultra çözünürlüklü 4K ekranlarda inanılmaz oyun deneyimi sunmak üzere en gelişmiş teknolojileri birinci sınıf performans ile bir araya getirir.
   NVIDIA® Maxwell™ dünyanın en gelişmiş mimarisidir. İlhamını ışıntan alarak, gelecek nesil PC oyunculuğunun motoru olmak üzere tasarlanmıştır.
   GTX 980 ve 970 dünyanın en hızlı grafik kartlarıdır ve 4K ve 4K Surround'da yüksek çözünürlklü ekranlar için ideal çözümdür. Seçkin performansın yanı sıra NVIDIA G-SYNC™ ve NVIDIA ShadowPlay™ ile 4K yakalama, mümkün olan en gelişmiş 4K deneyimini elde edeceğiniz anlamına gelir. (Alıntı)

  • Fırat ➕ @frt

   Yani bit'i genelde yola benzetirler. Yol genişse (512 bit) sen daha çok performans alırsın. Ama sen yoldan gidecek arabaları sıkıştırıp yola çıkarırsan daha küçük yoldan (256 bit) bile daha fazla araba geçirebilirsin. İşte mimari bu noktada çok önemli.

  • DiYaR @diyar

   @frt yanni ben Amd 512bitle nvidia 970'e yakın performans alabilirmiyim benim için o önemli aslında

  • Fırat ➕ @frt

   Bit bakacağınız son şey olsun. 1200 bandında en alınası kart 970 dir.

 • DiYaR @diyar

  @gokhann_ anladım sanırım teşekkür ederim...

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Çok acil bir durum yoksa Temmuzda AMD 3xx serisini bekle. Bence değer...:=)))

 • Merih @merih

  GTX970'ler bir revizyonla güncellenmedi değil mi, 4GB'lar 3.5GB olarak gözükmeye devam ediyor?

 • DiYaR @diyar

  @msarakaya @frt @gokhann_ @ryan
  @kadirg1976 @merih @deniz-efe yardım ettiğiniz için teşekkür ederim. Cevaplarınıza bakılırsa 970 almak daha mantıklı geliyor.

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   GTX-970 almak Parasal bir iş... Yoksada 960 mutlu edecektir seni... Kaç tane GTA5 tadında oyun çıkıyor. Ha birde bütçeye bağlı olarak i3 ve 970 alacağına i5 ve 960 al derim. Full set AMD aldım gayet memnunum. 900p de bütün oyunlarda grafik ayarları sonuna getirdim. Crysis3 ve Metro serisi gibi optimizasyon sorunu olanlar dışında sıkıntı çıkmadı. Düşük fps değerleri. Full HD yeni geçtim durum değerlendirmesi yaparız artık. Son çıkarttığı Omega sürücü ile AMD durumu bayağı toparladı.

  • marooned @marooned

   AMD gene de hissettiriyor o sorunu. Mesela Win 10 Tech preview yüklü driverlar facia. Tamam beta bile olmayan "engineering sample" ama olsun. Benzer bir durumda Nvidia daha iyi sonuç verirdi gibi geliyor bana.
   Üşenmesem eski GTX 460'ımı takıp denicem 😀

 • Onur Eryilmaz @onurery

  O fiyat bandında diğer arkadaşların dediği gibi, 970 almak en mantıklısı fakat @kadirg1976 'nin dediği ve benim de şu an yaptığım üzere amd'nin 3xx serisini görene kadar ekran kartı almamak. Eğer acele ediyorsanız kesinlikle 970 sizi mutlu edecektir...