Kar kış derken heyecan yaptık, Yeni #SkodaSuperb 'in lansmanını kaçırdık. Neyse aslında bir yere kaçtığı yok, kendisi daha #Cenevre2015 'te bir kez daha karşımıza çıkacak, sonra da yaza doğru yollara...

VW baş tasarımcısı Walter De Silva'nın kararıyla 2012 yılından beri keskin hatlar kullanmaya başlayan grubun #Skoda bölümünün dış tasarımından sorumlu olan Jozef Kaban da Vision C konseptiyle markanın yeni tasarım anlayışını bizlere 2014 yılında ilan etmişti. Vision C konseptinin üretim versiyonuna en yakın modeli olan yeni #Superb'de keskin gövde hatları (keskin derken gerçekten Press bölümünün sınırlarını zorlayacak şekilde keskin), dış köşelerden yere doğru üçgen formda çıkıntı yapan LED aydınlatmalı farlar, şişkin çamurluklar modelin başlıca tasarım detayları.

Motor seçeneklerinde ülkemizde önem arz edecek 1.6 TDI 120 bg ve 2.0 TDI 190 bg seçeneklerinin DSG şanzımanla birlikte yer alacağını belirtelim. Ayrıca Skoda marka tarihinde ilk kez gelişmiş adaptif bir süspansiyon sistemine yer verilecekmiş.

#OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap