#OtoSeyir

Renault'un yeni arabası Kadjar (okunuşu Kadja) için Qashqai benzeri vs deniyor. Bunlar külliyen yalandır. Ayıp söylentilerdir. Neresi benziyor aaaa................

Şaka şaka, baya baya Renault versiyonunu yaptılar. Ama dışı biraz daha kıvrımlı daha güzel. Fiyat sıkalası da aynı olacakmış sanırım. Bakalım gerçek fotolara ayın 2'sinde bakma şansı bulacağız. İnternette dolaşanların çok küçük bir kısmı doğru fotoğraflar. Bir tane var Megane SUV, herhalde o doğrudur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • DDGuclu @ddguclu

  Bu arada kesinlikle eksiklikti o segmentte olmamak. Çok doğru bir hamle Renault'tan. Belki Nissan'ın önünü kesecek bir hamle ama yapacak bir şey yok, hem de kadar aynı firma olsalar da Türkiye'de tüzel kişiler farklı.

  • DDGuclu @ddguclu

   @gayret Hocam istatistiklerle hissiyatı karıştırmamak lazım. Renault'un istetistiksel başarıları çok yüksek. Renault 2. El isminin başarısı ortada. Ama şunu değiştiremiyorlar TR'de. Havalı olamıyorlar. Gerçi Clio'nun yeni kırmızı rengi ve Captur bunu bir ölçüde kırdı ama hala Symbol'ü Renault markası altında sattığı sürece kafalarda daha elit olamayacak. Aslında Symbol Dacia biliyorsunuz.

 • DDGuclu @ddguclu

  Tam tersi ikinci el piyasası Fluence hariç en iyi olan firmalardan biridir Renault.

 • DDGuclu @ddguclu

  Valla Binekte 16 senedir sektör lideri. Bu sene de yaklaşık 6 bin araba ile lider 🙂 Bayi ağı ve satış sonrası destek gibi konularda hala Renault oldukça ileride diğer firmalardan. (Tutup da yılda 10 bin satan firma ile karşılaştırmamak lazım tabi. Çok satanlar arasında. )

 • Şamil @ksamil

  Madem Renault Nissan'ın hakim olduğu compact SUV segmentine girmeye çalışıyor, Nissan da HB ve Sedan araçlarını tekrar soksun Türkiye pazarına.

  • DDGuclu @ddguclu

   Global'de aynı firma. Kesin düşünmüşlerdir bazı şeyleri. Yoksa yaptık oldu şeklinde yaklaşamazlar. Mesela Dacia'da otomatik vites'in olmamasının sebebi Renault'un satışlarını etkilemesinden korkulması. Gerçi en son Duster'da geldi mi emin değilim. Ama gelmedi sanırım.

 • reducto @protego

  Renault'un ikinci eli en iyilerdendir. Kaldıki kesinlikle parça aramazsınız, gördüğünüz her tsmirhane vs. Belli markalara bakar ve bunlsrın içinde daima Renault olur. Kimse kusura bakmasın, üst segmentlerde işi yok fazla evet ama halkın arabası tabirine cuk oturan bir marka

 • HavayıSüzenAdam @hsa

  Doğa abi sen görmüşsündür kesin hee. 😉