Bu Windows 10 Preview değil mi? Eğer öyleyse, takılmaları ve saçmalıkları yaza kadar büyük oranda düzelecek demektir. Microsoft'a geri bildirimde bulunmak lazım konularla alakalı. #Windows10

Eskiden bu preview kavramı da yoktu. Apple'da uzun süredir yapıyor, Microsoft da windows 7 ileydi sanırım, adam akıllı yapıyor bu işi. Mantıklı olan bu aslında. Bir sıkıntıda preview diyip sıyrılabiliyorsun. Aynı zamanda insanlar da merakını köreltip gelişim sürecine yardımcı oluyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fırat Duran @firat_duran

  Beta zaten kurtarıcıdır. Tüketiciye sunmaları kendi yararına.
  Düşünsene uzun süredir üzerinde çalıştığın işletim sistemini 300 500 kişi test ediyor nekadar hata bulabilirler ki? Nekadar buga rastlayabilirler... Birde kac farklı konfigürasyonlu sistemde test edebilirler 🙂 işte bu noktada tüketici için beta surum geliyor. Milyonlar test ediyor ve geri bildiriyor.

 • Emre Mert KARACA @mert41994

  Testing ücretini bedavaya getirmenin yolunu buldular 😀

  • DDGuclu @ddguclu

   Ama bu süre zarfında kullanıcı da bedava işletim sistemi kullanıyor. Beğenirse alıyor, beğenmezse gereksiz yere crack bul, dene vs. gibi bir sürece girmiyor.

   Bence bu model iyi işleyen bir model. Ama bir sıkıntı var ki o da şu, yedek alınması lazım bu betaların kurulduğu bilgisayarlarda. Birçok insan bunu yapmadan preview kuruyor. Preview sözleşmesinde yazıyor aslında, bir şey olursa sorumlu değiliz diye.

 • Orkun @orkkoc

  Ben windows 8 için de preview kullanmıştım sonrada almıştım beğenip bence çok güzel bir yöntem. Son build ile gelen cortananın Türkiyede çalışmamasına üzüldüm umarım tam sürümde destek gelir.