#Apple #Yosemite #iOS8.1 İlkkez aldığım bir Apple ürününde böyle sorunlar görüyorum.iOS 8'de birçok hata var.İlk sürüm olmasından dolayı normal karşılamıştım.8.01 saçmalığı geldi.Apple hatalı güncelleme yayınladı.Sonra 8.01,8.02 olarak yayınlandı.Hiçbirşey düzelmedi.Bugün iTunes'dan 8.1 kurdum.Birşeyler düzelir umuduyla,ama bırakın düzelmeyi kamera daha çok takılmaya başladı.iOS 8.1 sürümünü bu kadar erkene almalarının sebebi hataları düzeltmekse,hala bu kadar hatanın olması çok saçma değil mi?Apple'ı anlamak mümkün değil,1 gb ram,ios 8'in müthiş stabilitesiyle buluşunca ortaya çıkan sonuç bu.Herkesin ios stabil demesinin mimarı Scott Forstall işten atılırken bunu düşünemediler mi?Adam gittiğinden beri ios'un bir sürü sorununu gördüm.Ben iPhone 3gs'de bile iPhone 6 Plus'da karşılaştığım sorunları görmemiştim.Daha Yosemite'yi kurmadım.Bugün kurmayı düşünüyordum.Ama iOS 8.1'i gördükten sonra uzun bir süre kurmayı düşünmüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Shady @shady

  Video'dan ağır çekim'e geçerken takılıp kalıyor.Kamera'yı kapatıp açınca düzeliyor.Diğer hataysa video çekerken.00.00'da kalıyor.Bunlar bazen oluyor.Bazen hiç olmuyor.Ama ios 8.1'den sonra daha fazla görmeye başladım.

 • Volkan Ekmen @zisegned

  Garage band Performansı feci düşmüş. Piyano çağlamadım bendede biraz daha iyileştirme şart

  • Shady @shady

   Bende Garage Band'de sıkıntı yok.Biraz önce zil sesi yapmak için açtım.Takılma göremedim.Ama söylediğin gibi piyano'da falan sıkıntı olabilir.Artık iOS 8.1.1 bekleyeceğiz.Umarım sorunları çözerler.

 • Shady @shady

  Valla iyi demişsin,güzel demişsin ama eskiden bu kadar sıkıntı yaşandığını görmemiştim.Mesele çözülüp,çözülmemesi değil,böyle sorunların olması[email protected] de yaşadığı sıkıntıları ve ram'in yetmediğini inceleme videosunda aktarmıştı.Apple' ın bugünlere gelmesini sağlayan en büyük etkenin donanım ve yazılım stabilizasyonu olduğunu unutmayalım.Zaten düzeltmenin yolunu biraz önce buldum.Ama çok saçma video kayıt ettikten sonra fotoğraflar'a düşmesi 2-3 saniye sürüyor.Assistive Touch kapanınca bir saniye bile sürmüyor.Takılma sorunları kalmıyor.Ama asıl soru kapatmak zorunda mıyım?

 • DDGuclu @ddguclu

  Açıkçası çok anlayamadım hatanın kaynağını ama bende dediğiniz gibi bir problem olmadı şimdilik.

  Ayrıca Yosemite ile iOS'un ne alakası var. Ekipleri falan ayrı bildiğim kadarı ile. Yosemite son zamanlarda Apple'ın yaptığı en stabil ve performans arttıran sistem bence.

  • Shady @shady

   Apple'ın son zamanlarda yaşadığı güncelleme sıkıntılarını vurgulamak için Yosemite'ye değindim.Alakası var.iOS 7 Mac ekibiyle birlikte geliştirilmişti.Eminim iOS 8'de yardımcı olunmuştur.Arama,sms özellikleri gibi konularda birlikte çalışmışlardır.Ama dediğin gibi sorunsuz ve stabilse denemek lazım.Hatanın kaynağını üstte belirttim.Assistive Touch'ı kapatınca sorun kalmıyor.Ama alışkanlık olduğundan dolayı ve Plus büyük olduğundan dolayı Assistive Touch'ı kapatmak istemedim.Menü geçişlerinde bile etki ediyor.Assistive Touch'ı daha önce kullanırken yavaşlattığını görüyordum ama iOS 8 ile olayı bitirmiş.İstersen Assistive Touch'u aç 30 saniyelik bir video çek ve film rulosuna düşmesinin ne kadar sürdüğüne bak.1080p 60 fps ile denedim.

 • dx486 @dx486

  iOS'u hemen gömdünüz yahu. Mobilde en kararlı işletim sistemi bu. Sorunlar olur, çözülür. Biraz sabır.

 • DoktorFerit @doktorferit

  mis gibi ios 7.1.2 varken sırf yeni diye ios 8'e sazan gibi atlayanlara acımıyorum. arkadaşım, eğer bir sistem stabil ve akıcı çalışıyorsa bırak kurcalama. bu pcler için de geçerli. adamın hiç ihtiyacı yokken win 7 den 8 ya da 10'n geçmeye çalışıyor. sebep? e o daha yeni! yetinmeyi mi bilmiyorsunuz çok mu maceraperestsiniz anlayamıyorum sizi. 5s kullanıp ios 7.1.2 yüklu olanlar sakın 8'e bulaşmasın.

  • Shady @shady

   Ben ios 8'i iphone 5'den tut eski nesil ipad mini'den çık,birçok cihaza kurdum.Tek sorun yaşadığım cihaz kendi cihazım,assistive touch kapatılınca düzeliyor.Ama kapatmak istemiyorum.Apple'ın bunu çözmesi gerektiğini söyledim.Çünkü bu yazılımsal bir hata.Ayrıca iPhone 6 Plus iOS 8 ile geliyor.

 • Shady @shady

  İşin ilginç tarafı o iphone 5'de ve diğer kurduğım cihazlarda hiçbir sıkıntı yok.Plus'da sıkıntı olmasının nedeni Assistive Touch ve nedenini bilmiyorum,yıllardır düzeltmediler.iOS 8 ile assistive touch arabaya bisiklet tekeri takmak gibi olmuş.Eleştirdiğim nokta [email protected] mobilde en stabil işletim sistemi tartışmasız ios ama Assistive Touch gibi alışınca iPhone kullanmana neden olabilecek hatta iPhone 6 Plus gibi büyük bir telefon için biçilmiş kaftan olan bir özelliği kullanırken telefonda bu kadar sıkıntı yaşanmasını anlamak mümkün değil.

 • Shady @shady

  Diğer cihazlarda denemedim ama Assistive Touch'ı kapatınca Plus baya bir rahatlıyor.Umarım bir sonraki güncellemeyle Assistive Touch'ı düzeltirler.