@yenigeceben @ozmo
Yurt dışından telefon getirmeyle ilgili çok sorular alıyorum özellikle One Plus için Bende açıklık getireyim istedim buyurun...
1.Öncelikle Türkiye'ye direk firmanın gönderimi yoktur ancak aliexpress veya çeşitli siteler gönderim yapıyor ancak gümrükte takılır xray cihazına girer bütün kargolar,şüpheli paketler ukim'e gider orada açılır gümrük memuru ilk olarak imei numarasını btk'nın mcks'den kontrol eder eğer kayıtlıysa geçirir değilse direk geri gönderirler.
2.Yurt dışında bir tanıdığınız veya akrabanız vs. adresini vererek sipariş verebilirsiniz,daha sonra yolcu beraberinde getirebilir ürünü.
3.Direk Türkiye'ye göndermek istiyorsanız öncelikle satıcıyla irtibat kurarak durumunuzu anlatın kabul ettikten sonra satıcıdan alacağınız telefonun imei numarasını isteyin,ürünün kutusunun üzerine İngilizce tamir görmüş cihaz veya bakım yapılmış cihaz yazıp yapıştırmasını isteyin daha sonra siparişi verdikten sonra zaman kaybetmeden gidip e devletten imei kayıtı yapın ve satıcıya gönderimi yapmasını söyleyin,unutmayı bu yöntem risklidir eğer geçmezse telefon geri gider,şuan en iyi gümrük yöntemi bu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap