#Apple #iOS8 #WWDC14 #iPhone6 Haberleri okurken,iphone 6'nın Türkiye'de satışa çıktığını ve tükendiğini öğrendim.Apple'ın sitesine girdim.26'sından itibaren satışta ibaresi yer alıyor.Yinede sonuna kadar gitmeme rağmen,şuanda mevcut değil diyor.Satışa çıkmayan telefon nasıl tükeniyor?Bilgisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Shady @shady

  Mağazadan gidip satın alma şeklinde açılmış.Rezervasyon yaptırıp,gidip Zorlu Center'dan alıyorsun.Stoklar tükenmiş.Böyle saçmalık olur mu?Umarım 26 eylül'de 2-3 hafta sonra teslim yazısını görmeyiz.

 • erinceray @erinceray

  rezervasyon olayını duydum. ben apple store ile konuştum ve onların söylediğine göre ön şipariş dışında bir miktar iphone olacakmış sanırım. Onuda kim kaparsa artık. Aylardır çıkmasını bekliyordum özellikle plus modelinin. Ancak stok yok. Pupayla görüştüm. Onlarda en son plus olarak 2 adet 16gb silver var dediler. Bir sonraki sevkiyatın ne zaman olacağını sordum. 2 hafta sonra dediler. O kadar para biriktirdim Ama bu gidişle alamayacağız.

  • Shady @shady

   Benim anlamadığım telefonun tasarımı 6 ay önceden belliydi.Foxconn 6 aydır ne iş yapar.Türkiye'ye kaç adet geldi bilmiyorum.Umarım tahmin ettiğim gibi.4-5 hafta teslimat süreleri görmeyiz.Sırf bu yüzden havaleyle değil,kredi kartıyla alacağım.Havalenin onaylanması uzun sürüyor.Eminim onaylanana kadar stok erir.Amerika'da dün teslimat süresi 3-4 haftaya kadar çıkmıştı.Bilgilendirdiğin için teşekkürler.

 • DDGuclu @ddguclu

  Yok öyle bir şey kimden duyuyorsunuz? Apple ilk kez bu kadar fazla stok yolluyor Türkiye'ye. Daha önce genelde ilk partide 10bin gelirken şimdi 40bin. Zaten bir sürü sitenin ön siparişe açmasının sebebi de bu. 25'i gece satacak yerler var. Öğrendiğimde yazacağım burdan.

  Düzeltme: Sadece Zorlu Center ön siparişe açmış. Apple Online Store yarın gece satışa açacak ve stokları farklıymış.

  • Shady @shady

   Apple'ın Türkiye'de rezervasyona ayırdığı stok 5 saatte bittiyse,Amerika'da gönderim süreleri 3-4 hafta görünüyorsa,yarın gece Türkiye'yi düşenemiyorum.Umarım sen haklı çıkarsın.