Arkadaş, root'lu telefonlarına Greenify kurmayan büyük hata ediyor benden söylemesi. Note3 şarjı ortalama kullanımla (1 saat video izleme, telefon görüşmeleri, Whatsapp, Wifi, 3G vs) 1,5 günü rahat geçiyor, ondan bundan kısıp zorlasan 2 güne gider.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Fırat Duran @firat_duran

   Kurduğunuz uygulamaları yada sizin tercihinize kalmış uygulamaları uyku moduna alıyor. Siz açana kadar arkaplanda sanki çalışmıyormuş gibi duruyor ve çok büyük pil tasarrufu elde ediyorsunuz. Normal kullanımlarınıza göre 1-2 saate kadar pil sürenizi uzattığınızı söyleyebilirim.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Çok iyi bir uygulama fakat iki kere telefonu fabrika ayarlarına döndürmeme sebep oldu.
  Bazı sistem uygulamalarını uyuttuktan sonra tekrar kullanılsın diye açıyorum Google Playe bağlanmıyor bu sefer. Bağlantı yok diyor. Uygulama tercihlerini sıfırlıyorum başka bir bağlantıdan girmeye çalışıyorum. GP apk yı yeniden yükleyip deniyorum..Greenify silip deniyorum kendine gelmiyo...Mecburen fabrika ayarlarına dönüyorum.
  Gerçi 3-4 ay önce 2 kere başıma geldi şuan rastlamadım.

 • RetrolinuZ @retrolinuz

  @mzbz62 Uygulamaların arkaplanda çalışmaya devam etme hastalıklarını tedavi ediyor. Mesela bir uygulama kurmuşsun arada bir açıp bir iki birşey okuyorsun bununla. Adam sen kullanmasan bile arkaplanda çalışmaya devam ediyor, yok işte "bak şu yazı var ilgini çeker" gibi lüzumsuz bildirimler gösteriyor. Greenify ile bunları "hibernate" ediyorsun, pil ömrü deli uzuyor. Özellikle Facebook'u filan hibernate edersen çok fark ediyor. Tabi sürekli mesajlaştığın uygulamaları uyutmaman lazım.

  @angelfrantix Sistem app'lerini hibernate etmemek lazım. Sistem dışındaki uygulamaları uyutunca bile bayağı bir fark ediyor bende.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Bir de Qualcomm işlemciler için BatteryGuru uygulamasını deneyin. Qualcomm'un resmi uygulaması ve baya işe yarıyor.