Merhaba bir konuda yardıma ihtiyacım var.

14 yaşında ki kardeşim deli gibi Roblox oynuyor ve bu oyuna bağlanmış vaziyette. Bir çok yol denedim ama yok ne oyundan kopuyor nede davranışları düzeliyor. Daha önce biraz uzak kalsın diye roblox sitesini modem üzerinden engellemiştim ama yine de bazen farklı sayfalarına giriliyordu ve özellikle Microsoft Store da ki uygulamasın dan oyuna girilebiliyordu. Bu oyunu kökten engellemek istiyorum ne sitesine, ne sunucusuna bağlansın bilgisayar.
https://www.proxydocker.com/tr/iplookup/roblox.com

Buradan İP buldum ama tam olarak ne yapmam gerek, modem den bu İP engellesem olur mu, yoksa yine de uygulamasın dan filan bağlanır mı bilmiyorum.

Kökten nasıl engelleyebilirim bilen birisi var mı? Tarayıcı dan, kendi uygulamasın dan ve saire hiç bir şekilde erişim olmasın istiyorum.

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • 4ever @joe

  K9 web protection buradan engelleyebilirsin.
  Windows guvenlik duvarindan da roblox uygulamasinin giden ve gelen kurallarını engelleyebilirsin.

 • Theo @theo

  Bu şekilde zorla engellemek daha kötü sonuçlar doğurur. İnat edip daha istemeyeceğin şeyler yapar. Zaten hepten engellemeye gerek de yok. Atıyorum 4 saat ders 1 saat oyun gibi bir çözüm olabilir. Yada benzer bir şey. Tam da ergenlik zamanları dikkatli olmak lazım.

  • Sylvie @sylvie

   @theo Denedim onları yinede sorun çıkarıyor. Az oynatsam bile online oyunlar da aşırı sinirleniyor ve bu karakterine işliyor. Zamanında bende CS, LOL gibi oyunlar oynarken yıllar önce o şekilde idim. Çok sinirli olurdum özellikle pc başında bırakınca artık çok sinirlenmiyorum. Bu yüzden istiyorum daha çok bilgisayar süresi yüzünden değil. Şuanda anlaştım zaten günde 5 saati geçmiyor ama oyunda iken farklı kişiliğe bürünüyor resmen. Annesi bir soru sorsa bile oyun oynarken basit bir soruya bile oyunda işler istemediği gibi gidiyorsa bağırıp çağırıyor bir dur ya filan gibisinden.

 • SimplePastTense @enderg

  Host dosyasına 5.6.7.8 roblox.com dns kaydını ekle ipconfig /flushdns yap. İsim çözemediğinden gidemez (her domian için yapabılırsın)

 • cgdincer @cgdincer

  Virüs bulaşmış bırak oynasın. Asıl problem arkadaş çevresi. Onu değiştirin.

 • Mücahit Köse @mucahitkose

  14 yaşında delemediğim yasak yoktu bence oda bir yolunu bulur zaten siz başka bir çözüm arayın.

  • Sylvie @sylvie

   @mucahitkose Bende aynı şekilde idim ve zaten benim gibi olmasın istiyorum. Bende okulu umursamadım, hep arkadaş çevresi ile takıldım önce oyun sonra sokakta en sonunda da 15 yaşında madde bağımlısı oldum çıktım. 26 yaşındayım hala ilaç içiyorum ilacı bırakmaya çalışıyorum. Onun da aynı yolu izlemesini istemiyorum. O benim gibi sokakta takılmıyor ama pc yüzünden iyice dersleri sallamaya başladı. Fen Lisesine gidiyor, Bilsem gibi zorlu bir sınavı kazandı 5. Sınıfta üstün zekalı, yetenekli öğrenci oldu bunca uğraş boşa gitsin istemiyorum. Oyun oynasın günde 4 5 saat oynuyorsa en azından 2 3 saatte ders yapsın istiyorum ve özellikle ailesine bu şekilde sinirli olup, bağırıp çağırmasın kıymet bilsin az diye uğraşıyorum. Yoksa oyun oynaması kötü bir şey değil. O oyunlar sayesinde 12 13 yaşında İngilizce videolar Takip etmeye başladı İngilizce izliyor her şeyi. Sadece hayatı ve önceliklerini anlasın diye bir süre yasaklamak istiyorum bu süre de de onunla konuşarak zaman geçirerek bazı şeyleri fark etmesine yardımcı olmak istiyorum. Kötü abi değilim yani oyun oynamasın asla demiyorum 😂