Çin'de iPhone satışları yüzde 24 düştü

Apple'ın önemli pazarlarından biri olan Çin'de iPhone satışları yüzde 24 düştü. Böylece Apple, Çin'de akıllı telefon sektöründe pazar payını kaybederek 4. sıraya geriledi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tegin @tegin

  Böbrek satışları düştü olarakta yorumlanabilir...

 • Cirrus @fatihgulcicek

  Düşüş devam edecek. %40'a kadar raporlar var.

 • Orcun @orcun

  Yani aslında kaderi malesef böyle olacak çünkü eski cihazlara desteği kesmekte çok geç kalıyorlar yetmiyor yeni cihazlarda değecek bir fark yok. Bu aslında her telefon için geçerli bir durum. Sallıyorum yani şuan diyelim bir adamda s22 ultra var bu adam niye s24 ultraya geçsin ki ? veya 14 pro max'i var adamın niye bu adam 15 pro max alsın ? ha ama şunu yapıyorlar yurtdışında apple ve operatörlerde bu olay var, adam diyor ki kardeşim elindeki 14 pro max'i var zaten aylık 50 euro dolar ödüyordun onu biz 60 dolar yapalım + 2 sene taahhüt yenile 15 pro max verelim deyip elindeki 14 pro max'i geri alıyor. Bu android tarafında pek yaygın değil. Apple kadar geniş bir ağa sahip değiller o yüzden mesela satışlara bakılırsa neden ucuz androidler daha fazla satılıyor acaba diye de sorunun bir cevabı da bu olabilir.

 • cgdincer @cgdincer

  O yüksek fiyatlarla sonsuza kadar satamazsın. Yenilik ve arge de yaptığın yok. Aynı ürünü yıllardır kakalama devri biter.