Deniz Dündar on LinkedIn: #applevoscreencase #applevoscreencase | 191 comments

10 Milyon Dolarlık Linkedin Paylaşımı … Sevgili Apple, - Çalıntı ürün bulundurmak ve satmak; bu satıştan gelir elde etmek dünyanın her ülkesinde suçtur. -… | 191 comments on LinkedIn
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ozmo @ozmo

  sende burada bizimle paylaşırsın artik 😀

 • Arda Dumanlidaglar @ardadumanlidaglar

  İngilizce öğrenmeyi oldukça pratik hâle getiren ve hâlihazırda oldukça başarılı ilerleyen Türk yapımı Voscreen, Çin'de kopyalanıp App Store'da yayınlandı. Üstünden kazanç bile sağlanıyor.
  Deniz Dündar tarafından kurulan Voscreen, en temelinde İngilizce öğrenimini eğlenceli ve pratik kılmayı amaçlayan bir uygulama. Bunu yaparken de kullanıcılardan bir ücret talep etmiyor olması, böylesine işlevsel bir uygulamayı kullanıcıların gözünde bir seviye daha üste çıkarıyordu.
  Fakat yakın zamanda şirket, oldukça talihsiz olaylar yaşadı. Kurucusu Deniz Dündar’ın söylediğine göre şirketin Çin pazarındaki hızlı gelişimini gören Çinli bir şirket, Voscreen’i hem fikir olarak hem de isim, hatta logo bile değiştirme zahmetine girmeden tıpatıp kopyaladı. Bu da yetmezmiş gibi söz konusu çalıntı fikrin gelir elde etmesi, tatsızlığı bir seviye daha ileri götürdü.

 • Boba Fett @bobafett

  Mevzu Play store'da olsa hadi Google'ın beceriksizliğinden oldu denebilirdi ama Apple gibi markete girerken milleti bezdiren firmada olması garip. Yavaştan buranında suyu çıkıyor her halde.

  Bir kaç bölüm önceki Haftalık gündemde bahsedilmişti.