Sonunda beklediğim telefon geldi. #OppoFindX6Pro Bir süredir takipteydim, bir şekilde elime geçti. Şu anda kullandığım öteki telefon 14 pro max kullanıyorum. Açıkçası bir türlü düzelmeyen HDR'si beni iyiden iyiye sinir etmeye başlamıştı. Neyse orası derin konular. 😀

Telefon İngilizce arkadaşlar, Türkçe yok. Günceleme aldı, nisan ayının güncellemesi.

Kamerasını çok merak ediyordum. Şunu söylemek isterim bu güne kadar gördüğüm video performansı İphone'ye en çok yaklaşan telefon olmuş ama yine de iphone o konuda rakipsiz. 4k 60 kare Dolby çekim yapıyor. Oppo ancak 30 karede bunu yapıyor. Vivo x90 pro plus 4k 60 kare de Dolby çekim yapıyordu, oppo neden geriden gelmiş anlamadım ama sanırım gece çekiminde bu kadar temiz çekim yapmak için. Çünkü 60 karede gece resmen karanlık oluyor. İphone o konuda "video" isteyenin tek alacağı telefon.

iş fotoğrafa gelince dengeler değişiyor. Oppo gerçekten her yer aydınlık fotoğraflar çekmeyi beceriyor üstelik bunu yaparken patlatmıyor. Gece çekimlerinde de parlar çekiyor ve noise yok. Kullanım hissi oldukça keyifli. Kamera arayüzü oneplus ile aynı neredeyse. Vivo gibi ya da xiaomi gibi bir sürü özellik yok içinde. Oldukça sade, iphoneye çok yakın bir arayüzü ve kullanımı var. Vivo x90'da o kadar çok seçenek vardı ki insan kayboluyordu.

Özellikle değinmem gereken bir yanı var ki o da portre fotoğraflarındaki kalite, gerçekten inanılmaz güzellikte. Vivo'da çok iyi bu konu da ama oppo ilk defa "oha" dedirtti. HDR'si oldukça güzel çalışıyor, çinli telefonlar içinde insan tenine en yakın ten rengini burada gördüm. Bazı koşullarda sapıtıyor hafif mavilik görebiliyorum derinden ama onun dışında olağanüstü çekiyor..

Burada oldukça sade, hızlı bir ara yüz var. Ayrıca Vivo'dan daha kullanışlı menüleri var. Pili çabuk bitiyor, iphone ile yarışamaz orası net.

Tasarımı çok ama çok güzel.. gerçekten keyifli bir yapısı var, verdikleri kılıf da süper.. Bir kaç gün içinde "iphone" ile karşılaştırmalı fotoğraflar koyacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap