2023 yılı için oluşturduğum TeknoSeyir Model portföy ARCLK +26,99%, DOHOL -2,70%, FROTO +6,83%, KCHOL +0,85%, KRDMD +3,76%, PGSUS %11,78, TUPRS %32,38. 2023 yılının maliyetlerine göre hesaplanmıştır. KCHOL ve DOHOL de pozisyon arttırılabilir.

Tablo üzerinde maliyetleri de görebilirsiniz. 4.Çeyrek bilanço tarihlerini de ekledim. Yatırımcı İlişkileri ile görüşme sonucunda DOHOL (Doğan Holding) 4.Çeyrek bilanço tarihi 14 Martta açıklanması bekleniyor.

Niye bu kadar az bir para ile diyorsanız herkesin bütçesine ya da yatırabileceği para miktarına göre ayarladım.

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgiler kendi tarafımdan bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

#HaftalıkBorsaDeğerlendirmesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ahmet albayrak @cryzboy43

  aslında bunu yabancı hisselere yapmak lazım hatta temettü veren tekno şirketler - zamanında zen çıkmadan iyi birşeyin geliceğini biliyorduk ama amd nin 5 dolardan 100 dolarlara gelmesini sadece izledik - şimdi yine bi firsat var nasdaq ciddi düzeltme yaptı - iyi kötü hem tekno hem ekonomi açısında okur yazarlığı olan bi kitle var - bu kitle için bir bülten hazırlansa şirketler sektörler geçmiş 3 yıl mali veri R&D oranı ve temettü gibi bilgileri içeren bi exel çok iş görürdü 3 ayda bir de değerlendirmesini yapardık

  • Oguz Cavusoglu @oguzcavusoglu

   Hocam Abd borsasındaki şirketlerin bilançolarına çok fazla hakim değilim. Abd borsasında bir model portföy oluştursak. Bu seviyeden aldığımız ucuz olacak mı? Mesela benim şuanlık fiyat olarak beğendiğim Intel var. Çip sektörüne incelemek lazım. Gelecekteki planlamalarını inceleme yapıp o şekilde yatırım yapılabilir. 5 yıl sonra SP500'E göre kazanç sağlaması lazım en kötü... Çok fazla şirket var. Bir ekiple anca yapılır.

   Geçenler de abd borsasınındaki 20 yıl içerisinde en çok kazandıran 20 hisse senedini paylaştım. Hashtag'de görebilirsiniz.

  • ahmet albayrak @cryzboy43

   @oguzcavusoglu aslında tefasda yarı iletken fonları var ordanan başlanabilir - bilgi konusunda da yatırımcı toplantılarının ses kayıtları yayınlanıyor hatta tesla için bunu yazıya döken bi eleman bile vardı youtuba da ismini unuttum - intel : üretime yatırım yapıyorlar ok devletten destek de aldılar ama apple daralan pc pazarında yükselen tek firma + şuan deli gibi indirim var laptoplarda (globalde) %30-40 indirimler var - haliyle ilk çeyrek için karlılık düşük gelicektir. birde yatırımcıyı tekrar ikna etmek için işten çıkarmalar var sebebi ise artık yatırımcının 100 doalr hisseden en azından 5 dolar temettü beklemesi - intelde gpu kısmını ayırma haberlerinin sebebi de bu - bu gün liste yapsam (alışveriş listesi gibi ) - QCOMM+ AMD +NVDİA + MEDİATEK + TCL +SAMSUNG alırdım

 • Nakahella @nakah

  Son 1 yıl içinde gözünü kapatıp rastgele bir hisseden alsan zaten yükselmiş olacaktı. 🙂