Selamlar, huawei Watch gt3 Pro tansiyon ölçümü yapabiliyor mu?
#Huawei #huaweiwatchgt3pro #akıllısaat #Tansiyon

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Coppermine @coppermine

  Huawei Watch D haricinde Huawei tarafinda tansiyon ölcen saat yok. Huawei Watch Gt3 Pro EKG ölcümü yapabiliyor ama tansiyon ölcümü yok.

  • erinceray @erinceray

   Niyeyse aklımda varmış gibi kalmış. Epeyde de göremeyince emin olabilmek için sormak istedim.

  • Coppermine @coppermine

   @erinceray Huawei Watch D' de zaten henüz Cin disinda satilmiyor. Ancak videolarina göre en iyi tansiyon ölcümü de bu saatte gibi. Kayisi, normal tansiyon aletlerindeki gibi sisiyor gibi anladim videolarindan
   https://consumer.huawei.com/en/wearables/watch-d/

  • Orcun @orcun

   Evet mecbur kolu yada bileği sıkması lazım ki oradan akan kanın basıncını ve akış hızını ölçebilsin. Ki kan basıncı yüksekse küçük tansiyon yüksek demektir. Eğer kan hızlı akıyorsa bu seferde büyük tansiyon yüksektir. Tabi bu kişiden kişiye göre değişebilir. Adamın mesela normal kan akışı ve tansiyonu sallıyorum 130:90'dır mesela bir tık yüksek derler ilaç vs başlanmaz ama takibe alınır ancak adamın normali budur. Samsung yada apple vaya diğer bu bileği sıkmayanlarda ise mesela geçen tanıtılan samsung watch 5 bende diyor ki tansiyon ölçülecek ama ben önce senin diğer sağlık cihazlarındaki tansiyon verini alacağım öyle ölçeceğim. Yani kendini kalibre edecek vs hangi nabızda kaça çıkıyor vs tahmin edecek demek.

  • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

   @orcun watch 3 var bende. Ayda bir kalibre etmek gerekiyor. 3 kere ölçüm istiyor ve ilignc bir şekilde isabetli çalışıyor. Ben yine de güvenemiyorum o ayrı mesele. Su bimlerde filan satılan tansiyon da olcebildigini iddia edeb zimbirtilar muhtemelen kalibrasyon olarak 12/8 alıyor hep ya da full sallıyor

  • erinceray @erinceray

   @mutlakdeli @orcun Dün gece Kaan Arlı ile yazıştım. Yukarıda arkadaşın söylediği Watch d modelini söyledi. Tansiyon sırasında kordonun şiştiğini söyledi. Kendisi dde kullanmış bir süre. Eylül sonuna doğru gelmesini bekliyorlarmış.