Edifier neobuds pro ile Samsung galaxy buds pro arasında kaldım, s22 ile kullanacağım tavsiyelerinizi bekliyorum arakadaşlar 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Şimdi kafa karıştırır gibi olacak ama Huawei FreeBuds Pro nasıl acaba 🤔?

 • Orcun @orcun

  APTX yada LDAC varsa sorun yok. Ama samsung'un kendi kulaklığında scalable codec desteği var bu da kendi teknolojisi s serilerinde note serilerindede bunu kullanıyorlar. Olay şu ki samsung efendi diyor ki '' bt mesafesi 10 metre civarı ama bu teoride böyle pratikte daha düşük olabiliyor, ben bu sorunu da böyle codec yaparak çözdüm çünkü bu codec sayesinde sabit olarak cihazla telefon arası veri transferi yok, gene de veri transferim hiç kopmadan hatasız kesintisiz olsun diye ben bunu ayarlıyorum. '' https://www.samsung.com/in/support/mobile-devices/what-is-scalable-codec/ detaylı burada açıklamışlar. Meali de kabaca böyle. 😀 O yüzden alacağın kulaklıkta bu codec işine dikkat etmen lazım. Çünkü bt 5 5.1 5.2 vs bunların aktarım hızı yazıyla yazıcam hazır ol şoka sokar adamı 2 mgbit, yazıyla yazıyorum İKİ MEGABİT, ve bu hız mesafe arttıkça azalıyor artıyor vs. o yüzden işte ekstra codec şart çünkü 2 mgbit ile müzikmiş sesmiş vs düzgün streaming edemezsin. Testlerde mesela dikkat ediyorum adam evinde odasında izole bir ortamda test ediyor. Be mübarek test yapıyorsun okey de bari detaylı yapsana ? bir metro içinde yap bakalım ? ondan sonra ses kaydını açıyor telefondan sesini kayıt ediyor diyor ki böyle oğlum çağrını komple kayıt alsana ? bakalım bir karşı tarafa o ses nasıl gidiyormuş ? bunu yapan var mı ? ben görmedim yani çünkü değişken diye yapmıyorlar ama asıl da olay o zaten. Adam almış evinde odasında test ediyor hiçbir 2.4 ghz şeyler yok ortam tertemiz püripak sinyal minyal karışmıyor öyle arkada müzik açıyor ses kayıt alıyor hee diyor bunun sesi iyimiş güzel kaydetti. Yaw eder eder de bir çağrı testi yapsana ? mağdem simüle ediyorsun gerçekçi simüle et değil mi ? yok onu edemiyorlar. 😀 Belki yurtdışında böyle manyakça test edenleri vardır tabi bilemeyeceğim. Hani verilen meblağ yüksek olunca işte insan inciğini cinciğini araştırmak zorunda kalıyor.

  • silver_coffin @thirteenthguy

   Ayrıntılı bilgi için teşekkürler 🙂 s22 ve Edifier'de LDAC desteği var ama Efifier'in asıl olayı olan LHDC codec desteği de s22'de yok. LDAC üzerinden haberleşecekler.. Burada samsungun kendine özel geliştirdiği protokol LDAC ile karşılaştırılınca durum ne oluyor bilmiyorum.. Bir de aygıtların kendi mikrofon ve ses kalitesi söz konusu tabi karışılaştırma bulamadım.

 • Shyrelia @shyrelia

  Hocam ben dün buds pro siparişi geçtim sizinle tekrar konuşunca :d bir de hepsiburada'dan almadan önce satıcıya garantisini sorun eğer kafanıza yatmazsa samsung garantili yazdığı kesin olan bir yerden alın derim.