Arkadaşlar eskiddn teknoseyirde cekilen videolar iki kisi karsilikli konusma degerlendirme olarak cekilirdi simdi dikkat ediyorum bi urun tanitilacagi ya da biseyler degerlendirilecegi zaman hep tek kisilik anlatim oluyor mesela levent abiyle murat abi beraber yayin yaparlardi simdi hep tek yapiyorlar nedenini bilen var mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Murat Gamsız @gamsizm

   Tek çekmekle iki kişi çekmek arasındaki tembellik farkını akılla izah eder misiniz?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @aliytrklkmz O zaten şu an yaptığımız şey işte. Ayrı ayrı çekip toplam video adedini çoğaltıyoruz. LP'nin benzini de ek olarak canlı yayında harcıyoruz. LP benimle çektiğinde video adedi artmıyor. Ayrı çekerse artıyor.

  • prometrik @prometrik

   @aliytrklkmz Diğer yandan ikisi birlikte 2 video çekeceğine ayrı ayrı 4 video da çekebilir. Kaldı ki çekim hazırlıkları, çekim ekibi, montajları vb. sanki biraz göz ardı ediyor gibisiniz.

  • Rotten Pizza @pizza

   @gamsizm - Bu olay özelinde konuşmuyorum. #TembelSeyir uzun süredir kullandığım, sitenin son 3 yıldaki yönetiliş şeklini özetleyen bir etiket.
   Daha fazla konuşamıyorum çünkü ne zaman TS ile ilgili bir şeyi eleştirsem banı basıyorsunuz 🙂

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @pizza Bu olay özelinde konuşulması dışında problem yok 🙂

  • Tai per Dog Un @alipektas

   @gamsizm Ben de bu konu özelinde arkadaşın tembel söylemine katılmıyorum (ki kendisi de konu özelinde söylemediğini belirtmiş zaten) fakat mantıken bu da tembellikten olabilir pekâlâ. 2 kişi 2 video çekmek yerine ayrı 4 video çekebilirsiniz evet ama 2 kişi beraber 4 video çekmemek için de yapmış olabilirsiniz bunu. Bu da tembellik olarak açıklanabilir.

  • Cyber Man @cyber-man

   Bence 7/24 hiç evden çıkmayarak, ürünleri eve kargolatarak, ofisi kapatıp tamamen canlı yayın yaparak günde 18 tane video çekebilirsiniz. Bi düşünün bence. Hem çok korktuğunuz covid'i de kapmazsınız.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @alipektas İki kişi beraber 4 video çekmemek nasıl bir tembellik oluyor onu soruyorum ben de. Yan yana gelmeyince de aynı şeyler yapılıyor. Hatta iki kişi ayrı ayrı çekilecekse iki çekim günü demek bu, bir tane yerine. Daha çok iş yani. Her ne kadar corona resmen bittiyse de ilk tercihimiz mümkünse ayrı çekmek. Şu an için mümkün. Üstelik çeken kişi açısından daha zor bu model.

  • Tai per Dog Un @alipektas

   @gamsizm Şunu diyorum:
   Şu an 10 video çekiyorsunuz; 5 tanesinde siz, 5 tanesinde de LP kamera karşısında konuşuyor diyelim. 10 tanesini de beraber çekebilirdiniz misal. Bunu iş modeliniz değiştiği için de tercih etmemiş olabilirsiniz, "ikimiz de haftada 5 taneden fazla videoda konuşmak istemiyoruz" demiş de olabilirsiniz. İkinciyi demiş olsanız tembellik denebilirdi misal. Kaldı ki üstte yorumunuzda "LP'nin benzini" diye bir ifade kullanmışsınız. Benzini bitmek yerine tembelliği de olabilirdi buradaki detay. Sonuçta LP'nin yaşında şu an ondan çok daha "uzun yola çıkan" insanlar var o mecrada. Artık LP'nin tembelliği midir, arkaplanda LP'nin de yaptığı işler dengelediğinden midir bilemem. Ben akılla izah edilir mi onun fikrini belirtiyorum.

 • Uğur Doğan @infoman

  Ben artık teknoseyir ekibinin bu işi yapmaktan bıktığından eminim. Daha az çaba sarf edilen keyfe keder içerik üretmek istiyorlar.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Corona sebebiyle iş yapma şeklimizi değiştirdik. Ama kalıcı hale geldi artık. Biz incelemeleri muhabbet için izliyoruz diyenlere çok daha uzun süreli özel muhabbet bölümü yaptık. Canlı yayın zaten istenen bir şeydi onu da yine bu süreçte başlayıp bırakmadık. İnceleme içerikleri de sadece konuya odaklı videolar haline geldi. Herkesin gönlü oldu. Ek olarak bize şöyle bir faydası oldu. Corona sürecinde daha da küçülen kadro ile bu şekilde maksimum verim alıyoruz. Çekim günleri ve montaj günleri ayrı. Zaten çekim ekibinden bir arkadaşımız ayrılmıştı. Montaj günleri canlı yayınlar, canlı yayın olmadığında çekim yaparak sürekli içerik akışı sağlıyoruz.

 • expnent @exponent

  Bunin farkındayım hafta ici her gün bir video yahut canlı yayın geliyor. Ama şöyle bir durum var Murat abi sen ve Levent abi; ikinizin birlikte yaptığı incelemeler çok daha keyifli oluyordu. İncelemede birbirinizi tamamlıyordunuz. Bu şekilde biraz yavan kalıyor sanki. İnceleme videolerında ya datozlu rafla gibi videoları ara sıra birlikte yapsanız çok daha keyifli olur şahsi fikrimce. Sadece bir öneri olarak söyledim. Bizler sizleri çok seviyoruz. Yaptığınız işe de geecekten cok saygimiz var emeginize saglik abi 🙂

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Arada gelebilir yine. Zaten muhtemelen cuma gündemi stüdyoya döner ilk. LP'yi riske atıyoruz. Corona ölüm listesinde olduğu için. Ben epey normale döndüm sayılır. O yüzde onun için tehlike biraz daha yükselmiş durumda.