#kitaptavsiyesi #andyweir
Marslı kitabının yazarından, yine aynı tada sahip bir eser daha çıkmış. Finali benim beklediğimden daha zayıftı. Ancak yine de iyiydi. Aslında biraz fazla film senaryosu gibi duruyordu, belki bu yüzden gözüme batmış olabilir ama sonuçta izlemesi de çok keyifli olurdu diye de düşünmeden edemedim. Türkçesi sanırım henüz çıkmadı ama bilimsel noktaları saymazsak dili çok da ağır sayılmaz. Çok kitap okuyabilen birisi değilim ama bana yazdığını okutabilen nadir isimlerden biri Andy Weir. Her kitabını tavsiye ederim. Bunun dışında bir de Artemis isimli bir romanı ve the Egg isimli kısa hikayesi var. Hepsi çok iyi, betimlemeler çok yerinde. Tavsiye ederim. 10 üzerinden 8.9 veriyorum. 😛

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ekrem @huseyinekrem

  Basılı olarak Türkiye'de bulmak imkansız. Ben malum yollarla edindim. Çevirisi çıkınca alıp kitaplığa koyarım, kardeşim de okur.

 • Osman Öztürk @ptseeker

  @huseyinekrem Marslı'yı bayıla bayıla okumuştum ama sonra başka ne yazdı diye bakmadım açıkçası. Genelde ilkinin yerini tutmuyor 🙂 Ama siz beğendiyseniz her şekilde şans vermeye değer.

  Uzun zamandır ingilizce bi eser alıp okumak istiyordum çevirisi olmasa da basılırsa almaya çalışacağım.

  Edit:222 Liraymış dursun 😀

  • Ekrem @huseyinekrem

   Bende keyfi olarak malım yollara baş vurmadım ki:D Çok pahalıydı. Artemis biraz daha farklı, ana karakterin sorguladığı şeyler biraz değişik tatlar bırakıyor. Çok süper şeyler değiller ama bizim coğrafya özelinde sorulursa kan çıkarabilecek şeyler 😀

 • Doğuş @dogus

  Marslı'yı gözümü kırpmadan okumuştum, filmi çıkınca heyecanlandım. 2 kere izledim 2 sinde de sonunu göremeden uyumuşum, ki kolay kolay uyumam film izlerken. Umarım bu kitabı da filme çevirirken gerekli saygıyı gösterirler.

 • Stroker @stroker

  Marslı çok iyiydi ama sonra gitti Artemis gibi kötü bir kitap çıkardı bakalım bu nasıl